Aşkabat'ta Türkmen-Kırgız iş ortaklığı tartışıldı

Aşkabat'ta Türkmen-Kırgız iş ortaklığı tartışıldı

Aşkabat'ta Kırgızistan Büyükelçiliği temsilcileri Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği'ni ziyaret etti.

Aşkabat'ta Türkmen-Kırgız iş ortaklığı tartışıldı
Bu içerik 1196 kez okundu.
Advert


Aşkabat'taki Kırgız Büyükelçiliği temsilcileri Türkmen Kırgız iş ortaklığının gelişimini tartışmak üzere Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği'ni (SPTT) ziyaret etti. Bu SPPT basın servisi tarafından bildirildi .

“Toplantı katılımcıları, Türkmen-Kırgız hükümetler arası ticaret komisyonu, ekonomik, bilimsel, teknik ve insani işbirliği komisyonunun dördüncü toplantısının kararlarının pratik olarak uygulanmasının önemine dikkat çekti” dedi.

Kırgız diplomatlar ve SPPT liderliği turizm sektöründe ikili işbirliğinin umut verici olduğunu düşünüyor. Görüşmede, Türkmen girişimcilerin Kırgızistan'daki Issyk-Kul Gölü'ndeki turistik tesislerin inşası ve yatırımına katılımı üzerinde duruldu.

Tarafların ortak görüşüne göre, Kırgız başkentinin merkezi bölgelerinden birinde zaten bir yer seçilmiş olan Türkmen Ticaret Evi'nin Bişkek'te açılması, ikili ticareti güçlendirebilir.

İki ülkenin büyükelçiliklerinde bir ticaret temsilcisi oluşturulmasını, girişimciler için kolaylaştırılmış vize rejimini, Aşkabat ve Bişkek arasında bir uçuşun açılması ve ortak girişimlerin kurulmasını da düşündüler.

Hatırlayın,  Türkmen-Kırgız hükümetlerarası komisyonunun dördüncü toplantısı bu yıl 16 Eylül'de Bişkek'te yapıldı.

 

 

 

TÜRKMENİSTAN KIRGIZİSTAN TİCARET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500