Aşkabat'ta rehber-çevirmenler için kurslar açıldı

Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği Girişimciler Yüksekokulu turizm sektörü için uzmanlar yetiştirmektedir.

Aşkabat'ta rehber-çevirmenler için kurslar açıldı
Bu içerik 138 kez okundu.

Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği (SPIT) Girişimciler Okulu yakın zamanda Aşkabat'ta rehber-tercümanlar için eğitim kursları açtı. Business Turkmenistan yayın raporlarına göre, mezunlar turizm sektöründe istihdam edilebilir .

Özellikle, kurs programı iki aya bölünen 72 eğitim saati için tasarlandı. Öğrenciler kaliteli turizm hizmeti vermenin temel ilkelerini öğreneceklerdir.

Raporda “Program üç bölümden oluşuyor:“ Turizm sektörüne giriş ”,“ Türkmenistan'ın tarihi anıtları ve doğal cazibe merkezleri ”ve“ Turizm hizmetlerinin organizasyonu ve tur planlaması ”diyor.

Geliştiricilerin, müfredatın yaklaşık% 45'ini teorik bilginin uygulamada uygulanmasına adamış olması dikkat çekicidir. Dersleri tamamladıktan ve yabancı dil bilgisini geliştirdikten sonra, öğrenciler "rehber-çevirmen" uzmanlığında sertifika alacaklardır.

Türkmen yetkililer tüm turizm sektörünü SPPT'ye devretti. Ülkedeki turizm işletmeleri özelleştirildi. Ülkenin Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Sanayici ve Girişimciler Birliği , Avaza Ulusal Turist Bölgesinde her yıl uluslararası bir sergi ve konferans "Turizm ve Seyahat" düzenliyor . Bu yıl turizm forumu 9-10 Ekim tarihlerinde düzenlendi.

KAYNAK : centralasia.news

TÜRKMENİSTAN AŞKABAT TURİZM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Azerbaycan'da Kanuni dönemine ait belge bulundu
Azerbaycan'da Kanuni dönemine ait belge bulundu
Özbekistan, eski cumhurbaşkanının kızının kaçırdığı eserler için harekete geçti
Özbekistan, eski cumhurbaşkanının kızının kaçırdığı eserler için harekete geçti