Aşkabat'ta rehber-çevirmenler için kurslar açıldı

Aşkabat'ta rehber-çevirmenler için kurslar açıldı

Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği Girişimciler Yüksekokulu turizm sektörü için uzmanlar yetiştirmektedir.

Aşkabat'ta rehber-çevirmenler için kurslar açıldı
Bu içerik 889 kez okundu.
Advert

Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği (SPIT) Girişimciler Okulu yakın zamanda Aşkabat'ta rehber-tercümanlar için eğitim kursları açtı. Business Turkmenistan yayın raporlarına göre, mezunlar turizm sektöründe istihdam edilebilir .

Özellikle, kurs programı iki aya bölünen 72 eğitim saati için tasarlandı. Öğrenciler kaliteli turizm hizmeti vermenin temel ilkelerini öğreneceklerdir.

Raporda “Program üç bölümden oluşuyor:“ Turizm sektörüne giriş ”,“ Türkmenistan'ın tarihi anıtları ve doğal cazibe merkezleri ”ve“ Turizm hizmetlerinin organizasyonu ve tur planlaması ”diyor.

Geliştiricilerin, müfredatın yaklaşık% 45'ini teorik bilginin uygulamada uygulanmasına adamış olması dikkat çekicidir. Dersleri tamamladıktan ve yabancı dil bilgisini geliştirdikten sonra, öğrenciler "rehber-çevirmen" uzmanlığında sertifika alacaklardır.

Türkmen yetkililer tüm turizm sektörünü SPPT'ye devretti. Ülkedeki turizm işletmeleri özelleştirildi. Ülkenin Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Sanayici ve Girişimciler Birliği , Avaza Ulusal Turist Bölgesinde her yıl uluslararası bir sergi ve konferans "Turizm ve Seyahat" düzenliyor . Bu yıl turizm forumu 9-10 Ekim tarihlerinde düzenlendi.

KAYNAK : centralasia.news

TÜRKMENİSTAN AŞKABAT TURİZM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500