BULGARİSTAN TÜRKLERİ, ARDA KIRCAALİ'NİN FORVETİNİ YILIN SPORCUSU SEÇTİ

Arda Kırcaali futbol takımının santrfor golcüsü Ahmet Osman, yetişkinler dalında “Kırcaali’de Yılın Sporcusu” seçildi.

BULGARİSTAN TÜRKLERİ, ARDA KIRCAALİ'NİN FORVETİNİ YILIN SPORCUSU SEÇTİ
Bu içerik 283 kez okundu.
Advert

ARDA’YI BİRİNCİ LİGE ÇIKARAN GOLÜ ATMIŞTI!

29 Mayıs’ta “Septemvri” takımı ile oynanan maçta, Arda’nın Birinci Lig’e girmesini sağlayan o tarihi golü atan Ahmet Osman, bütün Kırcalili futbolseverlerin hayranlığını kazandı. Genç sporcular dalında “Yılın Sporcusu” unvanı ise boks ustası Ergünal Sabri’ye verildi. 12 ayrı spor dalından 20 sporcunun katıldığı yıl sonu anketinde, en çok oyu futbolcu Ahmet Osman ve boksçu Ergünal Sabri aldı. “Kırcaali’de Yılın Sporcusu” ödülünü şahsen belediye Başkanı Hasan Azis takdim etti. Belediye Başkanı Hasan Azis şu ifadeleri kullandı:

“2019 yılını sporda yeni başarılarla uğurlayacağız. Avrupa ödüllerimiz var, yüz yıl ardında “Arda Kırcaali 1924” Futbol Kulübü artık Birinci Lige girdi. Önümüzdeki yılın da zaferlerle dolu olmasını dilerim. 2020’de ikinci defa “Kırcaali’nin Onyılın Sporcusu” unvanını vereceğiz”

“BULGARİSTAN ŞAMPİYONLUĞUNA GÖZÜ DİKTİK”

Arda Kırcaali takımını tarihinde yüz yıllık ilk defa Bulgaristan’ın Birinci Lig Furbol sahnesine taşıyan o müthiş golün ustası, santrafor Ahmet Osman bu heyecanını Bulgaristan Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü dinleyicilerine de paylaştı:

“1985 Kırcaali doğumluyum. Küçük yaştan beri futbol sahalarındayım. Kariyerimizin bütün maçlarını sadece “Arda” takımı için oynadım. Hedeflerimiz çok yüksek. Yeni yılda Bulgaristan Şampiyonluğuna göz diktik. Bizi destekleyenlere teşekkür ediyor, yeni yılın sağlıklı ve başarılı olmasını temenni ediyorum”

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/bulgaristan-turkleri-arda-kircaali-nin-forvetini-yilin-sporcusu-secti/136941/

BULGARİSTAN TÜRKLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ata Atun, KKTC'de görev yapan rehberleri Kapalı Maraş konusunda bilgilendirdi
Ata Atun, KKTC'de görev yapan rehberleri Kapalı Maraş konusunda bilgilendirdi
Avrupa bu kavgayı konuşuyor: Soros ile Orban birbirine girdi
Avrupa bu kavgayı konuşuyor: Soros ile Orban birbirine girdi