Türkmenistan’dan petrol ve pamuk ürünleri atağı

Yaklaşık 6 milyon insanın yaşadığı Türkmenistan’da dış ticaret hacmi her geçen gün artıyor

Türkmenistan’dan petrol ve pamuk ürünleri atağı
Bu içerik 578 kez okundu.
Advert

Yaklaşık 6 milyon insanın yaşadığı Türkmenistan’da dış ticaret hacmi her geçen gün artıyor. Ticaret Bakanlığı resmi web sitesinde yer alan habere göre, geride bıraktığımız 2019 yılının son haftasında Türkmenistan borsasında çok ciddi satışların meydana geldiği dile getirildi. Petrol ve pamuk ürünlerinin satışında ciddi bir artış meydana geldi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen girişimciler Türkmenbaşı Petrol Rafinerisinde üretilen baz yağı satın aldı. Petrol ürünlerinin dışında pamuk ürünlerinde de bir satışın söz konusu olduğunu söylemeden geçmeyelim. Birleşik Krallık, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Rusya ve Türkiye’den gelen girişimciler toplam 18 milyon 850 bin Manat’tan fazla pamuk ipliği satın alırken, Yerli iş adamları iç piyasada ürün elde edebilmek için toplamda 254 bin manat değerinde pamuk lifi satın aldı.

Hem iç hem de dış ticaret konusunda kendinden emin adımlar atan Türkmenistan, nüfus olarak küçük bir ülke olsa da dünyanın pamuk ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılıyor.

KAYNAK : https://www.finansajans.com/turkmenistandan-petrol-ve-pamuk-urunleri-atagi-h1961.html

TÜRKMENİSTAN PAMUK PAMUK ÜRETİMİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti