Karamollaoğlu'ndan çok sert Doğu Türkistan tepkisi

Çin'in Doğu Türkistan'da zulüm uygulamadığını savunanlara tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümete ve vatandaşlara da çağrıda bulundu.

Karamollaoğlu'ndan çok sert Doğu Türkistan tepkisi
Bu içerik 162 kez okundu.
Advert

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen il başkanları ve il müfettişleri toplantısında açıklamalarda bulundu.

Gündemdeki konulara ilişkin konuşan Karamollaoğlu, Doğu Türkistan'da yaşanan Çin zulmüne dair sözler sarf etti. 

“TAM BİR KOMÜNİST MANTIĞIYLA BUNA YUMUŞAK YAKLAŞMAK MÜMKÜN MÜ?”

Doğu Türkistan’da zulüm olmadığını savunanların olduğunu söyleyenler olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Ancak hükümetle el ele kol kola birlikte bu ülkeye zarar vermeye çalışanlardan bazıları da; “Aslında Çin’de ne demek baskı, zulüm; tam tersi bu adamlar eğitiliyor” diyor, evet senin kafanda! Tam bir komünist mantığıyla! Buna yumuşak yaklaşmak mümkün mü? Allah aşkına ya!” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Doğu Türkistan’daki insanların kamplara doldurulduğunu ve inançlarından uzaklaştırıldıklarını söyledi.

HÜKÜMETE ÇAĞRI: ÇİN'E GERİ ADIM ATMAYA MECBUR BIRAKIN

Toplama kampında bulunanların ailelerinin yanına da Çinli erkeklerin yerleştirildiğini belirten Karamollaoğlu, hükümete de çağrıda bulundu. Hükümetin konuyu mutlaka gündeme getirip Çin’i geri adım attırması gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Biz, bugün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nden, Çin’e karşı, oradan gelecek birkaç milyar dolara tamah ederek, geri durmamalarını mutlaka bu konuyu gündeme getirip, Çin’i bu konuda geri adım atmaya mecbur bırakmalarını bekliyoruz.” dedi.

“FERTLER OLARAK BİZİM ÜZERİMİZE DE DÜŞEN BİR VAZİFE VAR”

Çin’i Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği zulümlerden geri adım attırma noktasında hükümete çağrıda bulunan İşcan, fertlere düşen bir vazife de olduğunu dile getirdi. Vatandaşların Çin malı almaması gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Fertler olarak bizim üzerimize de düşen bir vazife var, gücümüzün yettiği kadarıyla bütün Çin mallarına biz kendimiz bir tahdid koymalıyız, satın almamalıyız, dikkat etmeliyiz. Bugünün savaşları evet, silahlarla da yapılıyor ama en güçlü savaş, ekonomik sahada yapılan savaştır. Bunu da hepimiz biliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 
  •  

Kaynak Yeniçağ: Karamollaoğlu'ndan çok sert Doğu Türkistan tepkisi

DOĞU TÜRKİSTAN HABERLERİ DOĞU TÜRKİSTAN HABERLERİ UYGUR TÜRKLERİ UYGUR SAADET PARTİSİ TEMEL KARAMOLLAOĞLU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti