“Türkmenistan Petrol ve Gaz” Forumu Dubai’de Düzenlenecek

TÜRKMENİSTAN (Enerji Portalı) – Türkmenistan, 2020 yılı Uluslararası Petrol ve Gaz forumunu, 24 Şubat 2020 tarihinde Dubai’de gerçekleştirilecek.

“Türkmenistan Petrol ve Gaz” Forumu Dubai’de Düzenlenecek
Bu içerik 151 kez okundu.
Advert

Türkmenistan’ın 2020 yılındaki Uluslararası Petrol ve Gaz forumu, 24 Şubat 2020 tarihinde Dubai’de gerçekleştirilecek. Dünyanın 20’den fazla ülkesinden 80 şirketi ve kuruluşu, hükümet delegasyonunu ve ticaret şirketlerini temsil eden 200’den fazla delege katılımlarını onayladı.

Uluslararası petrol şirketlerinin liderleri ve Türkmenistan hükümetinin yetkilileri ile  Türkmenistan’ın petrol ve gaz sektöründeki yatırım fırsatlarını görüşecekler.

İki günlük forumun programı aşağıdaki konuları kapsayacaktır:

  • Hazar Denizi’nin Türkmen sektöründe lisanslı blokların geliştirilmesi; 
  • İkincil üretim aşamalarında olgun alanlarda üretimin optimizasyonuna katkıda bulunan yeni teknolojilerin uygulanmasına yatırım çekmek;
  • Geliştirilmesi zor alanlara yatırım çekmek;
  • Gazkimya projelerine yatırım çekmek;
  • Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan uluslararası doğalgaz boru hattına doğal gaz sağlayacak olan Galkynysh dev sahasının sanayiye kazandırılmasının bir sonraki aşaması;
  • Diğer yatırım projeleri;

Bu büyük petrol ve gaz iş forumunda, yabancı şirketlerin temsilcileri Türkmenistan’ın ulusal petrol ve gaz şirketlerinin üst düzey temsilcileri ile bir araya gelme, işbirliği ve yatırım fırsatlarını değerlendirme fırsatı bulacak.

Kaynak: Atavatan Türkmenistan

 

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Kıbrıs'ta şiddetli deprem
Kıbrıs'ta şiddetli deprem