URUMÇİ KARANTİNAYA ALINDI, VAKA SAYISI 15’E ULAŞTI.

URUMÇİ KARANTİNAYA ALINDI, VAKA SAYISI 15’E ULAŞTI.

Çin'de ortaya çıkan ölümcül koronavirüs salgınının Doğu Türkistan’da ne kadar yayıldığı ve özellikle Çin'in toplama kamplarında tuttuğu Uygur Türkleri'nin

URUMÇİ KARANTİNAYA ALINDI, VAKA SAYISI 15’E ULAŞTI.
Bu içerik 35 kez okundu.

Çin'de ortaya çıkan ölümcül koronavirüs salgınının Doğu Türkistan’da ne kadar yayıldığı ve özellikle Çin'in toplama kamplarında tuttuğu Uygur Türkleri'nin ne kadar etkilendiğine ilişkin soruya, Çinli yetkililer 'devlet sırrı' cevabını verirken yerel kaynaklardan alınan verilere göre Urumçi coronavirus tehdidi nedeniyle 5 Şubat'tan itibaren karantinaya alındığı Çin makamlarınca duyurulduğu bildirildi.

Pekin yönetiminin Ulusal koruma altına aldıkları başkent dahil Şangay HongKong gibi 11 şehir arasında Uurmçinin’de olduğu belirtildi.

Doğu Türkistan’da son durum ise 05.02.2020 tarihli kaynaklara göre bölge çapında Corona virüsü tespit edillen kişi sayısının 36’ye çıktığı öğrenildi.

Müşahade altında tutulanların 2210 kişi olduğu, ölen kişi sayısı bilinmemekle beraber Urumçi’de 15, Sanci’de 2 Gulca’da 8, Turfan, Şihenze, Aksu ve Bayingolun moğol bölgesinde 1’er kişide Virüs teşhisi tanımlandığı bildirildi.

6.2.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
DOĞU TÜRKİSTAN KORONAVİSRÜS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500