KKTC Ülkü Ocakları, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun açıklamalarına ilişkin açıklama yaptı

KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Fatih Arıcı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun açıklamalarına ilişkin açıklama yaptı.

KKTC Ülkü Ocakları, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun açıklamalarına ilişkin açıklama yaptı
Bu içerik 138 kez okundu.
Advert

Fatih Arıcı'nın açıklaması şöyle:

 

"Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Barış Burcu’nun açıklamaları yine haddini aşan ve provoke içeren açıklamalardır.Liderimiz Dr.Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının isabetinden dolayı Barış Burcu hadsizce “faşizan anlayış” olarak karşılık vermeye çalışmıştır. Liderimize karşı bu söylediği sözleri öncelikle kendilerine bizde iade ederek, içlerinde kalan komünist kalıntılardan olduğunu bilmekteyiz. Fikir özgürlüğünü savunup, kendi fikirlerinden başka her fikri savunanlara “ faşist” demeyi alışkanlık haline getiren bu zavallı güruh Faşizmin ta kendisidir.

 

Sn. Akıncı, Türkiye’ye karşı provoke amaçlı açıklamalarıyla sürekli kendilerine karşı hakaret edilmesi için toplumun hassas olduğu konular üzerinden algı operasyonları yapmaktadır. Bu hassas konulara verilen üslupsuz tepkiler ile Kıbrıs Türk halkına yapılan bir tepki olarak göstermekte, ajitasyon yaparak oy kazanmaya çalışmaktadır.Örtülü ödenekli Cumhurbaşkanlığını kaybetmemek için önümüzdeki seçimlerin paniği Lefkoşa Cumhurbaşkanlığı Sarayının her yanından hissedilmektedir. Yapılan açıklamalar ile ülkesinde Hatay nüfusunun çoğunluğunu bilerek damara basmak için yapılan talihsiz “Tayfur SÖKMEN” benzetmesiyle yapılan açıklama her tarafıyla Vamık Volkan kokmaktadır.

 

Sn. Akıncı, sözcüsü Barış Burcu’nun açıklamasında “Cumhurbaşkanımız her Kıbrıs Türkü gibi 1974 Harekatı’nda görev üstlenmiş, yanında silah arkadaşları şehit düşen, kendi de yaralanan şerefli bir gazidir.” Sözlerine layık bir şekilde oturduğu makamı temsil etmemektedir.. Arkadaşlarının kemiklerini oy uğruna sızlatmaktadır.

 

Sn. Akıncı provoke açıklamalarına son vermeli, cumhurbaşkanlığı seçimi için Kıbrıs Türk halkına algı operasyonları yapmaktan vazgeçmelidir. Ucu açık konuşmalarıyla “hem nalına hem mıhına” vurarak manipülasyon dan vazgeçmelidir.

 

Ülkücü-Milliyetçileri tahrik etmeye ve ayrılıkçı düşüncelere sevketmeye çalışmakta ise Ülkücü- Milliyetçiler bu oyuna düşmeyecektir. Bu seçimi kaybederse KKTC Türkiye’ye bağlanır mizansenini bırakmalıdır. Yoksa Bilge Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ’nin dediği gibi şehitlerin kemiklerini daha fazla sızlatmamak için istifa etmelidir.

 

Bu ülke için 74’de mücadele ettiğini beyan eden Sn.Akıncı’da bilmektedir ki bu halk su değil kan akıtmıştır. Bunu hiç kimsenin peşkeş çekmesine Kıbrıs Türk Halkı müsaade etmeyecektir."

KAYNAK : KIBRIS POSTASI

KKTC HABERLERİ KIBRIS ÜLKÜ OCAKLARI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erdoğan Bakü'ye geliyor
Erdoğan Bakü'ye geliyor
Azerbaycan Milletvekili – “Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi, Düşmanı topraklarımızdan kovduk”
Azerbaycan Milletvekili – “Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi, Düşmanı topraklarımızdan kovduk”