HDP’li avukat hakkında gerçekleri yazan Yücel Tanay ceza aldı!

Doğu Türkistan ve Türk Dünyası konusunda araştırma ve yazılarıyla tanınan araştırmacı yazar Yücel Tanay, HDP Çiğli eski eşbaşkanı ve Teröristbaşı Apo’nun tecritten kurtulması için imza verip, onunla görüşmek

HDP’li avukat hakkında gerçekleri yazan Yücel Tanay ceza aldı!
Bu içerik 1401 kez okundu.
Advert

Doğu Türkistan ve Türk Dünyası konusunda araştırma ve yazılarıyla tanınan araştırmacı yazar Yücel Tanay, HDP Çiğli eski eşbaşkanı ve Teröristbaşı Apo’nun tecritten kurtulması için imza verip, onunla görüşmek isteyen avukatlar arasında olan İzmir Barosuna kayıtlı Zöhre Dalkıran hakkında yazı yazdığı için mahkum oldu ve 7000 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Yücel Tanay, “Kadın hakları adı altından da PKK destekçiliği yapan Avukat Zöhre Dalkıran” adlı yazısı hakkında Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığında, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve yargı görevi yapanı etkilemek" suçundan  Zöhre Dalkıran Avukatı Hasan Hüseyin Evin  aracılığıyla şikayette bulunmuş ve soruşturma geçirmişti..

Savcılık üzerine atılı suçlardan yazar hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verip takipsizlik kararı vermişti.

Zöhre Dalkıran bu kez kendisine hakaret edildiğini iddia ederek, Avukatı aracılığıyla hakaret davası açtı..

Dalkıran'ın avukatı müvekkiline hakaret edildiğini iddia ettiği davada: “Kadın hakları adı altında terör seviciliği yapan, avukat cübbesi giyerek PKK destekçiliği yapan” sözlerle hakarette bulunduğu yargı görevinden çektirmeye yönelik ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini beyan ederek şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatılmıştı.

İfade özgürlüğü çerçevesinde yazılan yazı belgelere dayanmasına rağmen araştırmacı yazar Yücel Tanay, HDP eski Çiğli eşbaşkanına HDP’li dediği, PKK destekçisi olduğunu yazması üzerine dava açılmıştı. Halbuki HDP=PKK olduğunu Resi cumhurumuz’da söylüyor. Bu nedenle HDP’li birçok belediyeye PKK bağlantısı yüzünden kayyum atanmış, HDP ilçe başkanlarının PKK’nın dağ kadrosuna terörist gönderdiğine dair bir çok kanıt varken.

İşte Zöhre Dalkıran’ın terör örgütü destekçisi olduğuna kanıt Savcılık mahkeme kararıyla kapatılan ANF isimli PKK sözcüsü sitede “250 avukattan Öcalan ile görüşme başvurusu..” isimli haberde ismi Apoyla görüşmek isteyen 250 Avukatın içerisindedir.

Bölücü örgütle irtibatlı sitelerde ismine çok rastlanan bir İsim Zohre Dalkıran
anfturkce.com adlı bir çok websitesinde görülüyor.

 

 

Afrin hareketine karşı olan ve PKK-PYD terör örgütüyle hareket eden imza verenler arasındadır. işte delili 510 avukattan Efrîn saldırısı için ortak açıklama — JİNNEWS
HDP ‘nın Çiğli eski eş başkanı olduğu işte kanıtı https://www.evrensel.net/haber/76424/yolsuzluga-hayir-cozum-halk-demokrasisi?fbclid=IwAR1XD54VpEU4YKH5dQiwn81zIkKSOnPYDjtUTueNBVNoDwy4z29LHJwKxho
KHK ile bölücü faaliyetleri nedeniyle kapatılan Çağdaş Avukatlar derneği İzmir yöneticilerindendır.

Şu soruyu sormak gerekir: Terörist Başı Aponun tecritten kurtarılması için imza veren bir Avukat hakkında Websitelerinde yazı yazmak hakaret suçu mudur?

Eğer bu kesinleşirse HDP’lilerin PKK destekçisi olmadığına, birisi bunu söylediğinde HDP’lilere hakaret etmiş sayılacağına dair mahkeme görüş bildirmiş olacak ki. HDP’liler PKK destekçisi demek suç olmuş oluyor bu nasıl bir karar?

KAYNAK : HABERNİDA
 
 
YÜCEL TANAY pkk hdp Çiğli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Artık Yeter
Artık Yeter
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!