Tataristan Cumhurbaşkanı Danışmanı Eskişehir’de

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’un Danışmanı Radik Gimatdinov ve Tataristan Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Tataristan Cumhurbaşkanı Danışmanı Eskişehir’de
Bu içerik 185 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in makamında gerçekleşen ziyarette Tataristan’ın genel durumu hakkında Başkan Büyükerşen’i bilgilendiren Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı Radik Gimatdinov, “Sayın Cumhurbaşkanımız Rustam Minnihanov’un selamı ile sizlere geliyoruz. Burada yaşayan Tatarların size nasıl saygı ve sevgi ile bağlı olduklarının da farkındayız. Misafirperverliğiniz ve şehrinizdeki tatarlara verdiğiniz kıymet dolayısıyla sizlere çok teşekkür ediyor, en kısa sürede bizler de sizleri Kazan’da ağırlamak istiyoruz” dedi.

Nazik ziyaretleri dolayısıyla Radik Gimatdinov’a teşekkür eden Başkan Büyükerşen “Şehrimize büyük renk katan Tatar hemşehrilerimize bizlere verdikleri destek dolayısıyla minnettarım. Onların birlik ve beraberliğini gördükçe gurur duyuyorum. 1995 yılında imzaladığımız anlaşma ile Tataristan’ın Kazan kenti ile kardeş şehir olmuşuz. Kazan’dan gelen eğitmenler ile vatandaşlarımızı buluşturduk ve çok renkli görüntüler ortaya çıktı. Bu gibi festivaller, şenlikler ve etkinlikler ile daha fazla sizlerle buluşmak istiyoruz. Ben sizin vesileniz ile Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’u Eskişehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı yenilemek istiyor, Kazan’a davetiniz dolayısıyla da teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK : YURTGAZETESİ 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Kıbrıs'ta şiddetli deprem
Kıbrıs'ta şiddetli deprem