Mevlüt Çavuşoğlu, Çin'in Uygur Türklerine zulmünü kınayamadı

56. Münih Güvenlik Konferansı'nda Çin Dışişleri Bakanı ile bir görüşme yaptığını belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Doğu Türkistan'da yaşananlar ile ilgili, “Bu konuları uluslararası toplantılarda, Çin’in aleyhinde kullanmak isteyen ülkeler var” deme

Mevlüt Çavuşoğlu, Çin'in Uygur Türklerine zulmünü kınayamadı
Bu içerik 233 kez okundu.
Advert

'56. Münih Güvenlik Konferansı' için bulunduğu Almanya'da Çin Dışişleri Bakanı ile bir görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Türkistan’da milyonlarca Uygur Türkü'nü toplama kamplarına dolduran Çin’in bu politikasına karşı ilginç ifadeler kullandı. 

“Bu konuları uluslararası toplantılarda, Çin’in aleyhinde kullanmak isteyen ülkeler var” diyen Çavuşoğlu, Türkiye o tür propagandalara katılmıyor. Konuyu siyasete alet eden ülkelerin propagandasının parçası olmak istemiyoruz” diye konuştu.

Çavuşoğlu'nun, Doğu Türkistan'da özellikle 'eğitim kampı' adı altında asimilasyon politikaları ile yüzlerce çocuğun beynini yıkayan ve milyonlarca Müslüman Uygur Türkü'nü çeşitli bahaneler ile hapishaneye gönderen Pekin yönetimini kınayamaması dikkat çekti. 

Kaynak Yeniçağ: Mevlüt Çavuşoğlu, Çin'in Uygur Türklerine zulmünü kınayamadı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Kıbrıs'ta şiddetli deprem
Kıbrıs'ta şiddetli deprem