"Türkmenistan 2020-Petrol ve Gaz" Forumu Dubai'de başladı

Dünyanın birçok ülkesinden hükümet delegasyonları ve uluslararası petrolgaz şirketlerinin katıldığı "Türkmenistan 2020- Petrol ve Gaz" konferansı ile “Road Show” programı bugün Dubai’de başladı.

Bu içerik 6815 kez okundu.
Advert

İki gün sürecek olan Konferans ve Road Şhow  programında ‘TAPİ :Barış ve Kalkınmanın Boru Hattı’ konulu  Konferans ve Türkmenistan’ın petrolgaz sektörüne yabancı yatırımların çekilmesine yönelik marketing çalışmaları düzenlenecek. Forumda, birçok uluslararası  şirketin temsilcileri Türkmenistan'ın ulusal petrol ve doğalgaz şirketlerinin üst düzey temsilcileri ile bir araya gelme ve hem güncel konuları hem de işbirliği ve yatırım fırsatlarını görüşme imkanı bulacak.

Türkmenistan’ın petrol -gaz sektöründeki potansiyelini tanıtmak ve  yabancı yatırımları sektöre çekmek amacıyla düzenlenen etkinlik, ‘TAPİ  – Barış ve Kalkınmanın Boru Hattı’ konulu konferans ile başladı. Konferansın ilk oturumunda Türkmenistan-İngiltere Ticaret ve Sanayi Konseyi (TUKTIC) Başkanı Ron Nash’ın moderatörlüğünde yapılan oturumda Türkmenistan Devlet Başkanı’nın petrolgazdan sorumlu danışmanı Yağşıgeldi Kakayev, Türkmenistan’ın petrolgaz sektöründeki potansiyeli hakkında bilgi verdi. Kakayev, yabancı işadamlarını bu sektöre yatırım yapmaya davet etti.

Türkmenistan “2020- Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Road Show” forumu; 100'den fazla uluslararası şirket, kuruluş ve  hükümet delegasyonununu temsil eden 300 delegeyi bir araya getiriyor.

Konferans ve forum; petrol ve doğalgaz sektöründeki yatırım fırsatları hakkında ilk elden bilgi elde etme olanağı sağlayan bir platform niteliği taşıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TİKA Bişkek Program koordinatörü Kırgız Cumhuriyeti Milli Kütüphanesini ziyaret etti
TİKA Bişkek Program koordinatörü Kırgız Cumhuriyeti Milli Kütüphanesini ziyaret etti
Türkmenistan, Rusya’nın Sputnik V aşısını onayladı
Türkmenistan, Rusya’nın Sputnik V aşısını onayladı