BATI TRAKYA TÜRKLERİNİN SEÇİLMİŞ MÜFTÜSÜNE 4 AY HAPİS CEZASI

Batı Trakya Türklerinin yoğun olarak yaşadığı İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, “makam gaspı” suçlamasıyla Selanik’te yargılandığı davada 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mete’nin aldığı cezanın infazının 3 yıl süreyle tehirine karar verildi. Aynı davada yargıla

BATI TRAKYA TÜRKLERİNİN SEÇİLMİŞ MÜFTÜSÜNE 4 AY HAPİS CEZASI
Bu içerik 227 kez okundu.
Advert

Batı Trakya Türklerinin yoğun olarak yaşadığı İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, “makam gaspı” suçlamasıyla Selanik’te yargılandığı davada 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mete’nin aldığı cezanın infazının 3 yıl süreyle tehirine karar verildi. Aynı davada yargılanan Gökçepınar köyü imamı Erkan Azizoğlu ise beraat etti.

SEÇİLMİŞ MÜFTÜLERE HAPİS CEZASI

Gündem Gazetesi’nin haberine göre, 14 Temmuz 2016 tarihinde askerliğini yaparken boğularak hayatını kaybeden Ahmet Katunlu’nun cenaze törenine katıldığı ve cenaze namazını kıldırdığı için Müftü Ahmet Mete ve imam Erkan Azizoğlu aleyhine dönemin tayinli İskeçe müftüsü Mehmet Emin Şinikoğlu’nun şikayeti üzerine “makam gaspı” suçlamasıyla dava açılmıştı. 1 Kasım 2019 Cuma günü görüşülmesi gereken dava ertelenmişti.

26 Şubat Çarşamba Selanik Adliyesinde görüşülen davada Ahmet Mete’yi İskeçeli avukat Yannis Barkas savunurken, İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek, Gökçepınar Kuran Kursu öğretmeni Salih Belço ve hayatını kaybeden asker Ahmet Katunlu’nun annesi ve babası ise şahit olarak dinlendi.

Gökçepınar’daki askerin cenaze törenine katılan ANEL Partisi’nin İskeçeli yöneticilerinden Hrisa Uçi ise Mete aleyhine şahitlik yaptı. Selanik’te görüşülen dava için İskeçe’den, 150 kişilik bir soydaş grubu da müftü Ahmet Mete ve imam Erkan Azizoğlu’na destek vermek amacıyla duruşmayı takip etmek üzere Selanik’e gitti.

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/bati-trakya-turklerinin-secilmis-muftusune-4-ay-hapis-cezasi/164506/

Erkan Azizoğlu Batı Trakya Türkleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şehitlerimizin emaneti bizimdir
Şehitlerimizin emaneti bizimdir
"Kırım Aslanı" Artur Ziyatdinov bir kez daha şampiyon!