BİŞKEK, 6 Mart 2020 /Kabar/. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına katılmak üzere Başkent Bişkek’e gelen Kırgızistan’ın Güney Bölgesine bağlı, Kırgız Kahraman Kadın Kurmancan Datka memleketi Alay İlçesinden yaklaşık 10-15 yaşlı nineler ile buluşma fırsatını yakaladık. Bizi gördükleri zaman çok sevindiler ve Türkiye’ye duaları ve dilekleri olduğunu bildirdiler.

Alay halkı adına büyük Türk milletine selamlar. Biz annelerin gönlü daima güzel düşünceler ve güzel ümitlerle doludur.

Annelerin dileği; her zaman barış olsun. Alaylı anneler olarak Türk milletine barış ve esenlik diliyoruz. Dünyada, Türkiye'de ve Kırgızistan'da esenlik olmasını diliyoruz.

Merhaba kıymetli Türk kardeşlerim. Alay halkından selamlar. Kardeş Türk halkına Alay'dan sıcak selâmlar gönderiyorum. Ulu Türk anneleri. Bizim medeniyetimiz,​ dilimiz bir, dinimiz bir. İki kardeş halk arasındaki dostluk ve kardeşlik duygusu ebediyen devam etsin.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan'a selamlar sunuyorum. Türk halklarının barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz ve diliyoruz. Bütün dünyada savaş ve felaketler olmasın . Daima dostlukla yaşayalım. İşbirliğimiz sonsuza kadar devam etsin. Aladağın, Alay'ın anneleri adına sağlık ve mutluluk diliyorum. İşlerinizde başarılı olmanızı diliyorum. Suriye'de ve bütün dünyada savaş olmasın Annelerin dileği barıştır, dostluktur, kardeşliktir. Çocukların sağ selamet büyümelerini diliyoruz. Anneler,​ bütün dünyada çocukların gelişmesini, iyi yetişmelerini dinlemektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=0MZn3_OtLCM&feature=youtu.be

(Golden Bridge News – Höküme Halilova, Ramiz Meşedihesenli)