Türkmenistan: Avaza karantinaya alındı

Türkmenistan: Avaza karantinaya alındı

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle, Türkmenistan'ın turist incisi olan Avaza ulusal turizm bölgesi aslında karantinada

Türkmenistan: Avaza karantinaya alındı
Bu içerik 473 kez okundu.
Advert

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle, Türkmenistan'ın turist incisi olan Avaza ulusal turizm bölgesi aslında karantinada. 25 Şubat'tan bu yana kapalı yüzme havuzları, saunalar, güzellik veya masaj odaları bulunan tüm otellere bu hizmetlerin verilmesini askıya almaları emredildi. Bazı oteller, Nisan ayına kadar ilgili kısıtlamalara istinaden misafir kabul etmeyi tamamen bıraktı.

Ülkenin batısındaki, tatil köyündeki tüm otellerin havuzlarından su boşalttığını söyledi. Bölge birçok otel kapalı sauna ve hamamlara sahiptir, ancak yasağa rağmen bazı otellerde kısıtlı olarakda olsa hizmet alınabiliyor.

Avaza otellerinde yılın herhangi bir zamanında standart yaşam maliyeti günde 200 manattır (yaklaşık 10 $). Yaz aylarında böyle bir maliyetle bir oda bulmak imkansızdır  Ancak kaynaklar, koronavirüs ve hükümet kısıtlamaları nedeniyle, bu kış sezonunun başarısız olduğunu söylüyor.

Daha önce, Azatlyk Aşkabat'taki havuzların ve saunaların kapatıldığını bildirdi .

Dünyadaki koronavirüs salgını nedeniyle ve Türkmenistan topraklarına girmesini önlemek için ülke yetkilileri benzeri görülmemiş önlemler aldı. 31 Ocak'tan bu yana, Özbekistan sınırı sınırsız süreli olarak kapatıldı. Şubat ayında İran ve Afganistan ile olan sınırlar kapatıldı. Mart ayı başlarında Türkmenbaşı'ndaki uluslararası liman Bakü ile yolcu iletişimini durdurdu. Mart ayının ortalarında Türkmenistan Havayolları, çeşitli yönlerde düzenli uçuşları iptal etti ve uluslararası havayolları Türk havayolları, FlyDubai, Belavia, Çin Southern Airlines ve S7 ülkemize uçuşları durdurdu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500