Batı Trakyalı Türk Öğrencilere “Karagöz ve Hacivat” Gösterisi Düzenlendi

Batı Trakyalı Türk Öğrencilere “Karagöz ve Hacivat” Gösterisi Düzenlendi

Geleneksel kültürümüzün en önemli köşe taşlarından biri olan gölge oyunumuz “Karagöz ve Hacivat” gösterisi, “Batı Trakya Bölgesi’nde

 Batı Trakyalı Türk Öğrencilere “Karagöz ve Hacivat” Gösterisi Düzenlendi
Bu içerik 314 kez okundu.
Advert

Geleneksel kültürümüzün en önemli köşe taşlarından biri olan gölge oyunumuz “Karagöz ve Hacivat” gösterisi, “Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Öğrencilere Yönelik Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi Projesi” kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğinin (BTAYTD) iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde Batı Trakyalı Türk öğrenciler için icra edildi.

Batı Trakya Celal Bayar Azınlık Lisesinde yıllarca görev almış emekli edebiyat öğretmeni Halil İbrahim Gül tarafından icra edilen gösteriye; Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı ve Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Bünyamin Bacak, BTAYTD Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı, Projenin Batı Trakya Koordinatörü Mümin Mümin ve Proje Ekibi katılım gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, projenin yapısı ve süreci hakkında genel bilgiler vererek projedeki yenilikler ve ileriye yönelik amaç ve hedeflerden bahsetti. Prof. Dr. Bünyamin Bacak’ın konuşmasından sonra söz alan YTB Başkanı Abdullah Eren ise Batı Trakya’ya verdikleri öneme ve beşinci yılına giren bu projenin Batı Trakya Türk öğrencilerin eğitimlerine olan katkısına değinerek özellikle son dönemde düzenlenen ek seminerler ve programlar ile çalışmaların gelişiminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

YTB Başkanı Abdullah Eren’in ardından öncelikle “Karagöz ve Hacivat” hakkında kısa bir bilgilendirme yapan Halil İbrahim Gül, gösterisini icra etti. Büyük ilgi gören ve katılım sağlanan çevrim içi “Karagöz ve Hacivat” gösterisi programı, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak’ın teşekkür konuşmasının ardından son buldu.

KAYNAK : https://www.comu.edu.tr/haber-20014.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500