KIRIM SAVCILIĞI KIRIMLILARI MÜLKİYET HAKLARINI SAVUNMAYA DAVET ETTİ

KIRIM SAVCILIĞI KIRIMLILARI MÜLKİYET HAKLARINI SAVUNMAYA DAVET ETTİ

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra Ukrayna’nın ana kısmında faaliyete başlayan Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in işgal altındaki Kırım’ın

KIRIM SAVCILIĞI KIRIMLILARI MÜLKİYET HAKLARINI SAVUNMAYA DAVET ETTİ
Bu içerik 340 kez okundu.
Advert

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra Ukrayna’nın ana kısmında faaliyete başlayan Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in işgal altındaki Kırım’ın topraklarına ilişkin aldığı karar çerçevesinde mülkiyet haklarının ihlal edileceği Kırımlıları, kendilerine karşı yapılan haksızlığı şikayet etmeye davet etti.

Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcı Yardımcısı Vitaliy Sekretar, “Savcılığa başvurarak, Ukrayna devletine size karşı işlenen suçu resmi olarak kayda geçirmeye fırsat tanıyorsunuz. Bunun dışında Ukrayna, belirli bir kişiye karşı da cezai kovuşturma açma olanağına sahiptir. Bu tür başvuruları Kırım Savcılığına göndererek siz ayrıca haklarınızı uluslararası düzeyde koruma olanağını da etkinleştirmiş oluyorsunuz.” dedi.

Kırım Savcılığı başvuru yapan her kişinin, kişisel verilerinin korunmasını sağlayacağını belirtti.

Başvuru yaparken vatandaşların, Ukrayna yetkili makamları tarafından verilen arazi tapusunu veya mülkiyetin devralındığını gösteren başka herhangi bir belgeyi ekleyebileceği ifade edildi.

Ayrıca, başvuru yapan kişilerin Rus işgalci yönetimle yaptığı yazışmaların da mülkiyet hakkının ihlalinin kanıtı olarak kullanılacağı kaydedildi.

Açıklamada, “İşgalci mahkemelerin kararlarına dayanarak toprağa el konulması durumunda söz konusu ‘mahkeme kararları’ da kanıt olarak kullanılacak. Çünkü Rusya, bu ‘mahkeme kararlarını’ alarak eylemlerinin hukuka aykırı olduğunu yasal olarak da destekliyor.” denildi.

KAYNAK : https://qha.com.tr/kirim/kirim-savciligi-kirimlilari-mulkiyet-haklarini-savunmaya-davet-etti/197873/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500