Özbekistan'ın en büyük askeri eğitim sahası hizmete girdi

Özbekistan'ın en büyük askeri eğitim sahası hizmete girdi

Cumhuriyetin en büyük askeri eğitim alanı olan “Kattakurgan” askeri eğitim kampı açıldı

Özbekistan'ın en büyük askeri eğitim sahası hizmete girdi
Bu içerik 427 kez okundu.
Advert

Savunma Bakanlığı'nın basın servisine göre, askeri eğitim alanının tören açılışına Savunma Bakanı, Genel Savunma Birinci Bakan Yardımcısı Bakhodir Kurbanov katıldı - Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı Merkez Askeri Bölge Komutanı General Pavel Ergashev, Albay Oybek Saidov. Etkinliğe ayrıca Semerkant bölgesel departmanı başkanı, “Nuroniy” Vakfı, Özbekistan Khasan Normurodov'un kahramanı, gaziler, devlet ve kamu kurumlarının temsilcileri, medya ve yerel ortaokulların öğrencileri katıldı. .

“Askeri eğitim alanı aslında bir asker akademisi. Burada, asker edindiği teorik bilgileri pratik olarak yerine getirir. Bu nedenle, askeri eğitim alanları, anavatan savunucularının, birimin savaşa hazır olup olmadıklarının manevi, psikolojik ve fiziksel refahının iyileştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır ”dedi.

Açılış töreninde konuşan Savunma Bakanı, özverili inşaatçılara, askeri personele ve Özbekistan'daki bu en büyük askeri eğitim alanının yaratılmasına büyük katkıda bulunan tüm işçilere içten şükranlarını dile getirdi. Bu eğitim kampının, kaderini askerlik hizmetiyle ilişkilendiren Anavatan'ın gerçek savunucularının mesleki eğitim ve becerilerini geliştirmek için bir platform olacağını vurguladı.

Törenin sonunda Savunma Bakanı, modern bir eğitim merkezinin donatılmasında vatanseverlik ve profesyonellik gösteren bir grup hizmetçiye değerli hediyeler sundu ve aynı zamanda katılan inşaat organizasyonlarının temsilcilerine ulusal tören “bölmeleri” sundu. modern bir askeri eğitim zemin altyapısı oluşturmak.

Sosyal-kültürel hayatın nesnelerini inceledikten sonra, tören katılımcıları askeri eğitim alanının topraklarını, çeşitli taktik egzersizlerini yapma becerilerini, eğitim noktalarını ve askeri atış menzillerini keşfetmeye gitti.

“Aslında bu Özbekistan'daki en büyük askeri eğitim alanı, uluslararası standartlara uygun. Burada, her türlü askeri ekipmanı kullanarak aynı anda egzersiz ve eğitim seansları yapma olasılığı vardır. Bu nedenle, bu askeri eğitim alanı temelde diğerlerinden farklı ”dedi.

Askeri eğitim alanı ile tanışma sırasında, askeri personelin modern koşullarda becerilerini ve teorik bilgilerini uyguladığı askeri bölge birimlerinin eğitimi gösterildi.

 

KAYNAK : kun.uz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500