Aşkabat'ta Anayasa Günü ve Türkmenistan Milli Bayrak Konferansı düzenlendi

Aşkabat'ta Anayasa Günü ve Türkmenistan Milli Bayrak Konferansı düzenlendi

Kamu Dernekleri Merkezi, 18 Mayıs'ta Anayasa Günü ve Türkmenistan Ulusal Bayrağına adanmış bir konferansa ev sahipliği yaptı

Aşkabat'ta Anayasa Günü ve Türkmenistan Milli Bayrak Konferansı düzenlendi
Bu içerik 756 kez okundu.
Advert

Kamu Dernekleri Merkezi, 18 Mayıs'ta Anayasa Günü ve Türkmenistan Ulusal Bayrağına adanmış bir konferansa ev sahipliği yaptı. Forum, Meclis ve Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlendi. Hükümet üyelerini, parlamenterleri, siyasi partilerin ve kamu derneklerinin temsilcilerini, Aşkabat'ta akredite diplomatik misyon başkanlarını, gazetecileri ve yüksek öğrenim kurumlarının öğrencilerini bir araya getirdi. 

Konferanstaki konuşmacılar, Türkmenistan'ın bağımsızlığının ve Türkmen devletinin ve toplumunun en önemli gelişim vektörlerinin 28 yıl önce kabul edilen Anayasa'da yer aldığını vurguladı. 

Konferans katılımcıları ülkenin dış politika stratejisinin uygulanmasına ilişkin konulara çok dikkat ettiler. Türkmenistan Anayasası'nda ortaya konan barışçıl bir arada yaşama, iyi komşuluk ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliği ilkelerinin Türkmenistan'ın dış politikasının temelini oluşturduğu vurgulandı. 

Konferanstaki konuşmacılar, ülkenin bağımsızlığının bir sembolü olarak Türkmenistan Milli Bayrağının önemini de vurguladılar. Türkmen bayrağının, tarafsız Türkmenistan'ın izlediği barışçıllık, iyi komşuluk ve uluslararası işbirliği politikasının temel ilkelerini somutlaştırdığı kaydedildi.

KAYNAK : turkmenistan.ru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500