Ermeniler ön taraftaki konumlarına radar yerleştirdi

Ermeni Ordusu, taşınabilir yer gözetleme radarları ve hassas gözetim sensörleri ile Azerbaycan'ın işgal altındaki bölgelerindeki cephe hattı konumlarının korunmasını güçlendiriyor

Ermeniler ön taraftaki konumlarına radar yerleştirdi
Bu içerik 216 kez okundu.
Advert

Ermeni Ordusu, taşınabilir yer gözetleme radarları ve hassas gözetim sensörleri ile Azerbaycan'ın işgal altındaki bölgelerindeki cephe hattı konumlarının korunmasını güçlendiriyor.

AzeriDefense'nin Ermeni sosyal ağları hakkında bilgi ve görüntülere dayanan araştırmasına göre, Ermeni Ordusu cephenin en tehlikeli bölgelerine yerel ve Rus yapımı radarlar yerleştirdi. Bu radarlar, optik cihazların kötü hava koşullarında bölgenin kesintisiz korunmasını sağlıyor. Radarlar büyük kalibreli ateşli silahlarla entegredir.

Ermenistan ayrıca 2019 yılında devlet sınırındaki konumların ve alanların korunmasını güçlendirmek için Estonyalı Defendec firmasından hassas kontrol sensörleri satın aldı.

AzeriDefence'ya göre Ermenistan, 2015-2017 yılları arasında Rusya'dan sayısı açıklanmayan sayıda Fara-PV taşınabilir radar istasyonu satın aldı. Bu radarların örnekleri birkaç yıl önce ayrılıkçı bir silahlı rejim kullanılarak Khankendi'de görüldü.

Fara-PV radarları, araçların 6 km ve insanların 3 km mesafede tespit edilmesini sağlar.

Ermeni Ulusal Bilimler Akademisi Radyofizik ve Elektronik Enstitüsü tarafından geliştirilen ve ilk kez 2010 yılında tanıtılan PDRLS-1M Doppler radarı, katalog verilerine göre 2 km mesafede ve 3 km mesafedeki araçları tespit edebiliyor.

Ku dalga aralığında çalışan ilk PDRLS-1M radar partisinin 2013 yılında devreye alındığı bildirildi.

Nisan 2016'da cephedeki başarısızlıktan sonra, Ermeni Ordusu'nun da cepheye güvenlik kameraları kurduğu unutulmamalıdır

KAYNAK : AZERİDEFENCE

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!
Saatli Mahallesi Ö.F.  Nemanzade'nin adını taşıyan okul kadrosundan örnek bir adım.
Saatli Mahallesi Ö.F. Nemanzade'nin adını taşıyan okul kadrosundan örnek bir adım.