‘İskeçe Hastanesi’ndeki durum kontrolden çıktı’

‘İskeçe Hastanesi’ndeki durum kontrolden çıktı’

Yunan Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonu İskeçe Devlet Hastanesi’ndeki durumla ilgili bir açıklama yayınladı.

‘İskeçe Hastanesi’ndeki durum kontrolden çıktı’
Bu içerik 195 kez okundu.
Advert

“Koronavirüsten kurtulduğumuzu sananlar yanılıyorlar” ifadeleriyle başlayan açıklamada İskeçe Hastanesi’nde bazıları hafif bazıları ağır olmak üzere sürekli yeni vakaların görüldüğü belirtildi.

Hastanede her gün gibi korona şüphesi bulunan yaklaşık altı vakanın bulunduğu belirtilen açıklamada “İskeçe Hastanesi’nde koronavirüsle ilgili laboratuar testi yapılabilmesi için gerekli makinenin neden tedarik edilmediği ve bu konuda gecikildiği merak konusu” denildi.

Korona şüphesi bulunan vatandaşlardan alınan örneklerin Dedeağaç Hastanesi’ne gönderildiği, sonuçların iki-üç günde çıktığı ve ancak test sonuçları pozitif çıkanların Dedeağaç Hastanesi’ne sevk edildiği kaydedildi.

Koronayla ilgili laboratuar testi yapılmasını sağlayacak makine eksikliğinin ameliyatların da ertelenmesine yol açtığını belirten POEDİN, operasyon geçirmek için bir yıl bekleyen hastaların olduğunu kaydediyor.

Hatta bazı hastaların sıralarını kaybetmemek için özel laboratuara giderek 120 evro ödeyip ameliyat öncesi korona testi yaptırdığı belirtiliyor.

Hastanedeki personel eksikliğine vurgu yapılan açıklamada Stavros Niarhos Vakfı’nın bağışlarından İskeçe Hastanesi’ndeki hiçbir çalışana verilmemesi de ironik bir dille eleştiriliyor.

KAYNAK : AZINLIKÇA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500