Başkurtistan’dan Türk iş dünyasına çağrı: Bekliyoruz, iyi koşullar sunabiliriz!

Başkurtistan’dan Türk iş dünyasına çağrı: Bekliyoruz, iyi koşullar sunabiliriz!

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkurtistan Cumhuriyeti yetkilisi Balıçeva, Türk iş dünyasına yatırım davetinde bulundu ve “bekliyoruz, iyi koşullar sunabiliriz” dedi

Başkurtistan’dan Türk iş dünyasına çağrı: Bekliyoruz, iyi koşullar sunabiliriz!
Bu içerik 544 kez okundu.
Advert

Rusya Federasyonu'na bağlı Başkurtistan Dış Ekonomik İlişkiler Devlet Komitesi Başkanı Margarita Bolıçeva, Türk iş dünyasını bölgeye yatırıma davet ettiklerini kaydederek, "Bunun için iyi koşullar sağlamaya da hazırız" diyerek önemli bir çağrıda bulundu. Başkurtistan Cumhuriyeti'nin Sibay kentinde düzenlenen ve dikGAZETE.com'un da medya partnerleri arasında bulunduğu Tüm Rusya Yatırım Sabantuyu: "Zauralye-2020" başlıklı dev forumda, dikGAZETE'ye açıklamalarda bulunan Bolıçeva, Türkiye ile ticari ekonomik ilişkilerin artırılmasından yana olduklarını kaydetti.

dikgazete_Zauralye-2020_media_baskurdistan__3.jpg (1000×750)

 

Bolıçeva, "Eylül ayı sonlarında Başkurtistan'ın İstanbul'da Temsilciğini açıyoruz. Bu, Türkiye ile ticari ekonomik ilişkilerimizin artırılmasını hedeflediğimizi gösteriyor. Türkiye bu ilişkiler açısından bizim için önemli ülkelerden biri. Başkurtistan Cumhuriyeti lideri Sayın Radiy Habirov'un dediği gibi, biz ikili ticari ekonomik işbirliğimizin gerçek potansiyelinden yararlanamıyoruz" dedi.

BAŞKURTİSTAN'IN NASIL EKONOMİK POTANSİYELE SAHİP OLDUĞUNU YERİNDE GÖRMEK LAZIM..

Başkurtistan Dış Ekonomik İlişkiler Devlet Komitesi Başkanı Bolıçeva sözlerine şöyle devam etti:

BaYkurtistanYdan_Turk_iY_dunyasYna_caYrY_Bekliyoruz_iyi_koYullar_sunabiliriz_1.jpg (492×492)

"Başkurtistan zengin ekonomik bölge. Bölgemizin nasıl ekonomik potansiyele sahip olduğunu yerinde görmek lazım.

Başkurtistan sadece harika bal üretmiyor. Evet harika bal ürünlerimiz, Kuzey Amerika, Avrupa ve Güneydoğu Asya'da büyük talep görüyor.

Fakat bölgemizin diğer zenginlikleri de var. Örneğin, Almanya'daki BMW ve MERCEDES fabrikaları Başkurtistan'da üretilen karbon siyahını kullanıyor. Diğer örnekleri de verebilirim. Dolayısıyla bölgemiz zengin potansiyele sahip. Bu nedenle Türk iş dünyasını bölgemize yatırıma davet ediyoruz. Bunun için iyi koşullar sağlamaya da hazırız." . Fuad Safarov, dikGAZETE.com

KAYNAK :DİKGAZETE.COM

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500