SANATÇI ELZARA BATALOVA'DAN YENİ KLİP

SANATÇI ELZARA BATALOVA'DAN YENİ KLİP

Ünlü Kırım Tatar ses sanatçısı Elzara Batalova, Şarq Oyunı (Şark Oyunu) şarkısına çektiği klibini müzikseverlerin beğenisine sundu. Batalova’nın yeni klibi siyah beyaz fotolar ile bir aşk hikayesini anlatıyor.

SANATÇI ELZARA BATALOVA'DAN YENİ KLİP
Bu içerik 1891 kez okundu.
Advert

Ünlü Kırım Tatar ses sanatçısı Elzara Batalova, Şarq Oyunı (Şark Oyunu) şarkısına çektiği klibini müzikseverlerin beğenisine sundu. Batalova’nın yeni klibi siyah beyaz fotolar ile bir aşk hikayesini anlatıyor.

Elzara Batalova, sözleri ünlü Kırım Tatar şair Ablaziz Veliyev’e ait olan Şark Oyunu isimli şarkısına klip çekti. Söz konusu klip, siyah beyaz fotoğraflar yardımıyla bir aşk hikayesini anlatıyor. Klipte Elzara Batalova’ya ünlü Kırım Tatar yönetmen ve oyuncu Ahtem Seytablayev eşlik ediyor.

BATALOVA’YA AHTEM SEYTABLAYEV EŞLİK EDİYOR

Şarkının sözleri ünlü Kırım Tatar şair ve yazar Ablaziz Veliyev’e, bestesi Lyudmila Ulyanova’ya ait. Esere gitarıyla Enver İzmailov eşlik ederken, klibin genel düzenlemesini ise Ruslan Sabriev üslendi. Sanatçı Elzara Batalova, klipte kullanılan fotoğrafların, fotoğrafçılık merakı olan kuaförü Olga Strukova’ya ait olduğunu belirtti.

Yeni şarkısı ve fotoklipiyle ilgili Elzara Batalova, çalışmanın çıkış noktasının ilginç hikayesini de QHA’ya şu sözlerle anlattı:

“Bir aşk hikayesi. İlk önce bu hikayenin nasıl başladığını anlatmak istiyorum. 17 yıldır saçlarımı ve tarzımı emanet ettiğim kuaförümün fotoğrafçılıkla ilgilendiğini öğrendim. Onun çalışmalarını görünce iç sesim ‘Vay be, bu işte de çok yetenekliymiş’ dedi. Bugün sunduğum foto klipin resimlerini yaratan Olga Strukova’yı tanıtmak istiyorum. İkimiz de güzelliğe ve aşka inanıyoruz, bu nedenle onun güzel bir aşk hikayesi yaratma fikri yankı buldu içimde. Hemen partnerim olarak kimi davet edeceğimi düşünmeye başladım, birkaç aday oyuncu seçip, Olga’ya gönderdim. Hemen gelen cevapta Ahtem Seytablayev’in ismi geçiyordu. Ahtem’e yazdım ve bir mucize gibi o da bize destek verdi. Ona çok minnettarız.

Ünlü ve çok meşgul olan bir oyuncu ve yönetmen Ahtem, bizim için bir tarih belirledi. Olga ile birlikte o günü iple çekiyorduk. Bir sır vereyim size, o gün yağmurlukta üşürüm diye çok korkuyordum ama çekim sırasında heyecandan sıcak bile oldu! 40 dakika bir an gibi geçti. Ahtemle birbirimizi çok uzun zamandır tanıyoruz, birlikte çalıştık ve hatta bir filmde sevgili rölünü oynadık, bu nedenle birbirimizi çok iyi anlıyoruz, kimyamız da harika. Çekimden önce Olya şarkılarımdan ‘Şark oyunu’nu (Doğu dansı) seçti. Bahçesaray’da bir aşk hikayesini anlatan bu şarkıyı yetenekli Lyudmila Ulyanova besteledi.

Şarkını yazdığım 10 yıl olmuştur, ama onu nedense söylemedim. Belki bu şarkının zamanı daha gelmediğini ve bu günü, bu klibi beklemesi gerektiğini hissetmişimdir. Yani tam o gün şarkının zamanı geldi diyelim. Olya bu şarkıyı tesadüfen seçti. Ama Ahtemle önce çalıştığımız filmin çekimleri de Bahçesaray’da yapıldı, şarkı, oyuncular ve fotoğrafları da Kırımlılar hazırladı. Söylemek istediğim tek şey – yaşadığımız hiçbir şey tesadüf değildir! Tesadüf dediğimiz şeyler kaderdir! İyi izlemeler, hepinize karşılıklı ve ilham verici aşklar diliyorum!”

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/sanatci-elzara-batalova-dan-yeni-klip/277158/

ELZARA BATALOVA YENİ KLİP KIRIM KIRIM TATAR SANATÇI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500