Karabağ Azerbaycan'dır Zafer Sergisi açıldı

Karabağ Azerbaycan'dır Zafer Sergisi açıldı

Beyoğlu Belediyesi'nin hazırladığı Azerbaycan'ın zaferini anlatan 'Karabağ Azerbaycan'dır Zafer Sergisi' İstiklal Caddesi'nde açıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız açılışta yaptığı konuşmada, Azerbaycan'ın elde ettiği tarihi zaferin kendilerini gururlan

Karabağ Azerbaycan'dır Zafer Sergisi açıldı
Bu içerik 250 kez okundu.
Advert

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın ev sahipliğinde yapılan açılışa Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Ramiz Hacızade, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, bazı siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

karabag-azerbaycandir-zafer-sergisiacildi-7383-dhaphoto4.jpg
Sergide, Ermenistan'ın Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında sivillere yönelik gerçekleştirdiği Hocalı Katliamı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in görüşmeler ile Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'daki işgalini sonlandıran son çatışmalara ve zafere ilişkin fotoğraflara yer verildi.

karabag-azerbaycandir-zafer-sergisiacildi-2556-dhaphoto3-001.jpg

“AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLDUĞUMUZU DÜNYAYA GÖSTERTİK

 

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız açılışta yaptığı konuşmada, “Azerbaycan'ın elde ettiği tarihi zaferin kendilerini gururlandırdığını ve Azerbaycan’la aynı mutluluğu yaşadıklarını belirterek, "Bugün Azerbaycanlı kardeşlerimizin orada verdiği destansı mücadeleyi ve yüreğimizdeki heyecanı anlatan, oradaki dostluğu, birliği dayanışmayı anlatan bir serginin açılışını yapıyoruz. Hocalı Katliamı'ndan başlayan sergi zaferle bitiyor. Oradaki kardeşlerimizin acılarını unutmayacağız ve her zaman hatırlatacağız. Bu sergiyle Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha dünyaya göstermiş olacağız" ifadelerini kullandı.

karabag-azerbaycandir-zafer-sergisiacildi-7383-dhaphoto5.jpg


Azerbaycan'ın mutlak galibiyetiyle sonuçlanan çatışmaların, "Bölgedeki barış Türkiye'siz olmaz" ilkesini birkez daha gösterdiğini söyleyen Yıldız, Türkiye'nin gücünü Kafkaslar'da, Balkanlar'da, Akdeniz'de ve dünyanın dört bir yanında gösterdiğini ifade etti.

karabag-azerbaycandir-zafer-sergisiacildi-2556-dhaphoto2.jpg
"KARDEŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN DESTEĞİNİ HER ZAMAN HİSSETTİK”

Sergide konuşan Ramiz Hacızade ise “Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin "tek millet iki devlet" ilkesine göre şekillendiğini ve bunu devam edeceğini belirterek, "Kardeş Türkiye Cumhuriyeti'nin desteğini her zaman hissettik. Haklı davamızda bugün hissettik, yarın da hissedeceğiz. Azerbaycan Cumhuriyeti olarak tüm Türkiye vatandaşlarına teşekkür ederiz. Var olun, var olalım. Bayraklarımız her zaman dalgalansın” dedi.

 

Kaynak Yeniçağ: Karabağ Azerbaycan'dır Zafer Sergisi açıldı

AZERBAYCAN KARABAĞ TÜRKİYE KÜLTÜR SANAT SERGİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500