ITC'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK BİLDİRİSİ

ITC'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK BİLDİRİSİ

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Merkezinden, Azerbaycan’ın tarihi Karabağ zaferine ilişkin destek vurgusu içeren bir kutlama mesajı yayımlandı. Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi, mesajında “Sayın Cumhurbaşkanının şahsında tüm Azerbaycanlı k

ITC'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK BİLDİRİSİ
Bu içerik 116 kez okundu.
Advert

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Merkezinden, Azerbaycan’ın tarihi Karabağ zaferine ilişkin destek vurgusu içeren bir kutlama mesajı yayımlandı. Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi, mesajında “Sayın Cumhurbaşkanının şahsında tüm Azerbaycanlı kardeşlerimizi bu kutlu zaferlerinden dolayı Türkmen milleti, Irak Türkmen Cephesi ve şahsım adına tebrik ederim.” dedi.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Merkezi tarafından bugün bir bildiri yayımlandı. Azerbaycan’ın Karabağ’daki haklı zaferini kutlayan Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi’nin imzasıyla yayımlanan bildiride yer alan ifadelerin tamamı şöyle:

“30 yıla yakındır işgal edilen Dağlık Karabağ bölgesinin özgürlüğe kavuşturulması amacıyla kahraman Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı karşı harekatın tarihi başarılarla sürdürüldüğüne tanık olduk.

ITC GENEL BAŞKANI SALİHİ: TARİHİ BİR ZAFER

Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in liderliğinde etkili bir biçimde yürütülen siyasi ve diplomatik görüşmelerin sonucunda, Ermenistan’ın teslim olmasıyla hem sahada hem de masada kazanımların elde edilmesi ve uluslararası hukuk kurallarına aykırı olarak işgal edilen Azerbaycan’ın öz topraklarının azad edilmesi tarihi bir zaferdir.

“AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZ ÇEYREK ASIRDIR GÖÇMEN DURUMUNA DÜŞTÜ”

9 Kasım 2020 tarihinde imzalanan Dağlık Karabağ Ateşkes Antlaşmasının bölgeye ve tüm Kafkasya’ya barış ve huzur getirmesini temenni ederim. Ayrıca çeyrek asırdır göçmen durumuna düşen Azerbaycanlı kardeşlerimizin kendi topraklarına dönmeleri ve yurtlarının bir an evvel yeniden onarılması da dileğimizdir.
Sayın Cumhurbaşkanının şahsında tüm Azerbaycanlı kardeşlerimizi bu kutlu zaferlerinden dolayı Türkmen milleti, Irak Türkmen Cephesi ve şahsım adına tebrik ederim.”

KAYNAK :https://qha.com.tr/haberler/itc-den-azerbaycan-a-destek-bildirisi/278747/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500