PROF. DR. TURAN YAZGAN'IN VEFATININ 8. YIL DÖNÜMÜ

PROF. DR. TURAN YAZGAN'IN VEFATININ 8. YIL DÖNÜMÜ

Ömrünü Türk Dünyası adına çalışmalara adamış, Gaspıralı İsmail Bey’in “Dilde, Fikirde, İşte” birlik ülküsünü şiar edinmiş, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfının Kurucu Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan’ın ölüm yıl dönümü kaydediliyor. Yazgan, 8. ölüm yıl dönüm

PROF. DR. TURAN YAZGAN'IN VEFATININ 8. YIL DÖNÜMÜ
Bu içerik 195 kez okundu.
Advert

Ömrünü Türk Dünyası adına çalışmalara adamış, Gaspıralı İsmail Bey’in “Dilde, Fikirde, İşte” birlik ülküsünü şiar edinmiş, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfının Kurucu Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan’ın ölüm yıl dönümü kaydediliyor. Yazgan, 8. ölüm yıl dönümünde anılıyor.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı kurucusu Prof. Dr. Turan Yazgan 8 yıl önce 22 Kasım 2012 tarihinde hayata veda etti. 1980’de kurduğu vakıfla başladığı hizmet yarışında 25-30 kişinin yapacağı çalışmaları tek başına göğüsleyerek Türk dünyasının çocuklarının okumasında katkı sağlayan Yazgan, vefatının 8. ölüm yıl dönümünde de unutulmayarak anılıyor.

MERAL AKŞENER’DEN TURAN YAZGAN’IN VEFAT YIL DÖNÜMÜNE İLİŞKİN MESAJ

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı kurucusu, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Turan Yazgan’ın ölüm yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.
Akşener, Twitter hesabından yayımladığı mesajında, “Türk dünyası ile ilgili çalışmalarda büyük emeği olan Turan Yazgan hocamızı, vefatının yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİNDEN ANMA MESAJI

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Ömer Hayali’nin imzasıyla Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği, Prof. Dr. Turan Yazgan’ın 8. vefat yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayımladı.
“Türk Dünyası’nın Aksakallarından Prof. Dr. Turan Yazgan hocamızı uçmağa varışının 8. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.” ifadelerine yer verilen anma mesajının tamamı şöyle:

“ARDINDA 300 İLMİ ESER BIRAKTI”

“İsmail Bey Gaspıralı’nın “Dilde Fikirde ve İşte Birlik” ülküsünü benimseyerek, bütün ömrünü Türk Milletine Hizmet etmekle geçirmiş ve idealine ulaşmak için; bu ülküsünü 1980’de kurduğu Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı ile yüksek düzeyde ortaya koyan Prof. Dr. Turan Yazgan, Türk Dünyasında kurduğu üniversite, fakülte ve liselerle 10 binlerce çocuk ve gencimizin Türklük bilinciyle çağdaş eğitim almasını sağlayarak, ardında 300 civarında ilmi eser bırakmıştır.

Türk Dünyası’nın dirliği ve birliği adına çalışmalar yapmış, pek çok projeye imza atmış ve kıymetli fikirleriyle çözüm yolları bırakarak 22 Kasım 2012 tarihinde uçmağa varan Türk Dünyası’nın Aksakallarından Prof. Dr. Turan Yazgan hocamızı vefatının 8. yıldönümünde, saygı, minnet, rahmetle ve özlemle anıyoruz. Ruhu Şad Olsun…”

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/prof-dr-turan-yazgan-in-vefatinin-8-yil-donumu/278745/
TURAN YAZGAN TÜRK DÜNYASI ARAŞTIRMALARI VAKFI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500