Batı Trakya’da altın ve takı çalan dolandırıcılar yakalandı

Batı Trakya’da altın ve takı çalan dolandırıcılar yakalandı

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde yaşlı kadını dolandırarak altın ve takılarını alan dolandırıcılardan kadın olanı yakayı ele verdi.

Batı Trakya’da altın ve takı çalan dolandırıcılar yakalandı
Bu içerik 175 kez okundu.
Advert

Hatırlanacağı üzere, kendisini doktor olarak tanıtan erkek doladırıcı, yaşlı bir kadını arayarak kızının hastanede olduğunu ve acilen ameliyat edilmesi gerektiğini söyleyerek, bunun için 30 bin evro gerektiğini söylemiş, panikleyen kadın nakit parası olmadığını söylerken, evinde ne kadar altın ve takı varsa bir poşete koyup, adamın gönderdiği kadın dolandırıcıya teslim etmişti

Dolandırıcılardan kadın olanı yakalanırken, Bulgar vatandaşı olduğu ve sadece söz konusu dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiği erkekle değil, daha başka kişilerle de işbirliği halinde olduğu kaydedildi.

Söz konusu olaya karışan erkeğin de Bulgar vatandaşı olma ihtimalinin yüksek olduğu kaydedilirken, dolandırıcıların adeta bir çete kurduğu ve toplamda 280 bin evro çarpmak için girişimlerde bulundukları ancak başarısız oldukları bildiriliyor.

Yakalanan dolandırıcının üzerinde yaşlı kadından aldığı altın ve takılar bulunurken, bunlara el konulduğu ve sahibine iade edildiği vurgulandı.

Dolandırıcı Kumçiftliği Savcılığı’na sevk edilecek.

KAYNAK : AZINLIKÇA
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500