Milli Meclisin Kültür Komisyonu başkanı Ganire Paşayeva 'Galatasaray'a seslendi!

Milli Meclisin Kültür Komisyonu başkanı Ganire Paşayeva 'Galatasaray'a seslendi!

Karabağ muharebesi sırasında şehit düşen Ferit Dursunov'un vasiyeti üzerine kabrinde Azerbaycan bayrağının hemen altında Galatasaray bayrağı asıldı. Şehidin çocuklarının da sarı kırmızılı renklere gönül verdiğini belirten Milli Meclisi Kültür Komisyonu ba

Milli Meclisin Kültür Komisyonu başkanı Ganire Paşayeva 'Galatasaray'a seslendi!
Bu içerik 383 kez okundu.
Advert

Karabağ muharebesi sırasında şehit düşen Ferit Dursunov'un vasiyeti üzerine kabrinde Azerbaycan bayrağının hemen altında Galatasaray bayrağı asıldı. Şehidin çocuklarının da sarı kırmızılı renklere gönül verdiğini belirten Milli Meclisi Kültür Komisyonu başkanı Ganire Paşayeva, Galatasaray camiasından yardım çağrısında bulundu.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva sosyal medya üzerinden şu ifadelerde bulundu;

"Azerbaycan Büyük Vatan Müharibesi bir çok kahramanımızı bizlere tanıtdı, nice kahramanlıklara tanık olduk. Şehidlerimizin son sözleri, vasiyetleri büyük eserlerin konusudur.

Türk dünyası sevdalı şehidlerimizden, Gah ilinden olan Veten oğlu Ferit Dursunov, şehit olursa, mezarı başına Azerbaycan bayrağı ile yanaşı kardeş Türkiyenin sevilen futbol takımı Galatasarayın bayrağının da asılmasını vasiyet edibmiş.

Ailesi ve dostları kahraman şehitimizin vasiyetini yerine yetirmiştir. Doğrusu, bu büyük sevgini sadece futbol azarkeşliği ile bağlamaq istemezdim; şu, Türkiye sevgisidir, kardeşlik ruhunun tentenesidir. Tesadüfi deyil ki, şehidimizin çoçukları da "Galatasaraylı"dır.

Ümid ediyorum ki, Galatasaraylı kardeşlerimiz Azerbaycan şehidinin sevgisini cevabsız koymayacaktır."

KAYNAK : https://www.superhaber.tv/
GANİRE PAŞAYEVA GALATASARAY FERİT DURSUNOV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500