Batının Şımarık Çocuğu Ermenistan

USESAM Başkanı Sayın Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş ‘’Rusya Federasyonun hiçbir zaman Ermenilerle ve Ermenistan'la olan gönül bağını bırakmaz’’dedi

Batının Şımarık Çocuğu Ermenistan
Bu içerik 95 kez okundu.
Advert

USESAM Başkanı Sayın Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş ‘’Rusya Federasyonun hiçbir zaman Ermenilerle ve Ermenistan'la olan gönül bağını bırakmaz’’dedi


Müseyip Erdoğmuş Turan Haber Ajansı Hakan Dikmen’e günümüz olaylarını değerlendirdi.

Başkanım bizler siz çok iyi tanıyoruz, ama tanımayanlar için biraz kendinizden bahseder misiniz?


USESAM 
( Uluslararası Siyaset Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi )
Dünyaca tanınan ve Saygınlığı olan en büyük Araştırma Şirketlerinden biriyiz.
Avrupa Birliğinin Partner kuruluşuyuz.
Avrupa Merkezli bir Araştırma Şirketi olarak Almanya’nın Duesseldorf Şehrinde, İstanbul’da çalışma ofislerimiz var.
Son beş yıldır Türkiye’deyiz.
Genel Merkezimiz Ankara’da.
Dalında uzman 40 Kişilik Dev bir kadroyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Başkanım derneğiniz ve faaliyetleri hakkında bizi aydınlatır mısınız?


Dünyanın önemli merkezlerinde onlarca çözüm ortaklarımızla, 20 Yılı aşkın bir süredir, Doğru ve Tarafsızlık İlkemizle hizmet veriyoruz.
Türkiye’de 40’ın üzerinde Siyasi Partiye; Hukuk, Siyaset ve Strateji alanlarında Danışmanlık hizmetlerimizin yanında, yine Ulusal ve Uluslararası önemli Şirketlere Danışmanlık Hizmetleri veriyoruz.
35 yıllık Araştırmacı olarak, yaptığımız Anketlerle, yazdığımız Analiz ve Raporlarla Kamuoyunu bilgilendirme ve gerçeklerle buluşturma gayretleri içinde, titizlikle çalışıyoruz.

Son yüzyılda Batının Müslümanlara ve Türklere uyguladığı zülüm ve soykırımları hakkında bizleri bilgilendirimisiniz.
 Batının Türklere ve Müslümanlara uyguladığı Zulüm ve soykırım hakkındaki görüşlerimiz Batı Âleminin Müslüman Türklere düşmanlık beslemesinin iki nedeni vardır. Birinci neden kavimler göçüdür. İkinci neden Fatih’in İstanbul’u fethetmesidir. Kavimler göçü ile batıyı Avrupa’yı fetheden Türkler bu toprakları yurt tutmuşlardır. Batı âleminin Avrupalı Hristiyanların kendilerinin son 600 yılını karanlık yıllar olarak görmüşler ve yaşamışlardır. Avrupalı Hristiyanların yaşadıkları bu karanlık yılların sorumlusu olarak Türkleri görmüşler bundan dolayı da Müslüman Türklere bir öfkeleri ve bir kinleri vardır. Birinci sebep de ki kavimler göçü ilk Çağ’ın kapanması ortaçağın başlamasıdır Yine Türklerin Avrupa’yı fethetmesi ile birlikte ilk çağı kapatmış ve…

Dağlık Karabağ sorununda 30 yıl içinde Uluslararası örgütler neden çözüm bulamadı?


Dağlık Karabağ soruna 30 yıl içerisinde uluslararası örgütler neden çözüm bulamadı. Dağlık, Karabağ meselesi her zaman Avrupalıların çifte standartla baktığı meselelerden bir tanesidir. Batı her zaman Dağlık Karabağ meselesi için Ermenileri ve Ermenistan'ın haklı bulmuştur. Ve hiçbir zaman çözümden yana olmamıştır. 

Rusya Federasyonu, Dağlık Karabağ sorunun çözümsüzlüğüne nasıl katkı sağladı?

Rusya’da bu bağlamda her zaman Ermenistan'ın yanında yer almıştır. 30 sene önce Azerbaycan’ın hem askeri alamda hem de Lojistik anlamında, yeterli gücü olmaması. Karabağlar ilgili Ermenistan'ın işgaline ve soykırımına karşı gerekli ve yeterli karşı hamle yapamamasının nedenidir? 

Özellikle Fransa'nın başını çektiği, batının hep Ermenilerin yanında yer almaları. Ermenilerin kendilerini Fransa ve ABD'de hayat hakkı bulmalarını Ermeni lobileriyle, Fransa, ABD ve batı da ciddi baskı unsuru oluşturmalarına hizmet etmektedirler. Karabağ sorunu bu bağlamda Batının, Kafkasya'daki şımarık çocuğu olmaya devam etmektedir. Rusya'nın Dağlık Karabağ savaşından Ermenistan’a müdahale etmemesi. 

Ermenistan İnsani Ateşkesin arkasında gizlenerek Azerbaycan’da gerçekleştirdikleri terör eylemlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?


Son barış meselesinde de. Karlı çıkan ülke olarak Rusya'yı görüyoruz. Ermenistan'dan yana taraf olması, binlerce askerini Karabağ’a, yerleştirmesi bunun somut bir örneğidir. Rusya Federasyonun hiçbir zaman Ermenilerle ve Ermenistan'la olan gönül bağını bırakmaz. Rusya Ermenistan'la Azerbaycan arasında seçim yapsa her zaman Ermenistan'ın yanında yer alacaktır. Batı'nın Kafkasya'daki şımarık çocuğu olan Ermenistan, bu rolünü iyi oynuyor. Kafasına göre, savaş çıkarıyor. Sivil mevzileri vuruyor. Hastaneleri pazar yerlerini okulların sivil yerleşim yerlerini füzelerle vuruyor, masum insanları ve çocukları katlediyor. Pervasızlığı batıdaki hamileri, kendilerinin kınamayacak olmalarından emin olmaları. Ermenistan'ın batının, Kafkasya'daki şımarık çocuğu olmaya Bundan sonrada devam edecektir. Terör eylemlerinden, vazgeçmeyecektir çünkü uluslararası alanda kendilerine hiçbir kınama, gelmeyecektir.

Kafkasların sorunu Dağlık Karabağ’da USESAM olarak çözüm önerileriniz neler ve sizlerin tutumu nedir?


Dağlık Karabağ'la ilgili meselede USESAM olarak düşüncemiz şudur. Biz Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan’ın toprağı olarak görüyoruz. Bu. Gerçekte de böyledir, uluslararası metinde de anlaşmalarda da böyledir. Dağlık Karabağ'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ın işgalinden sonra Karabağ'dan sürülmüşlerdir Birleşmiş Milletlerin Güvenlik Konseyinde kabul ettikleri kararda da ilkelerde de bir toprak parçasında hangi millet yaşıyorsa o topraklar o milletindir der. Dağlık Karabağ toprakları, taa ezelden beri Azerbaycan’ındır. Mezar taşlarında Azerice, yazılıdır Camileri tarihi eserleri vardır. Her anlamda Karabağ Azerbaycan toprağıdır Biz USESAM, olarak Karabağ’ı Azerbaycan toprağı olarak görüyoruz. Çözümü de çok nettir, Toprak, Azerbaycan’ın işgalci Ermenistan uluslararası arenayı da yormadan, daha fazla kan dökülmesine sebebiyet vermeden Azerbaycan toprakları olan Karabağ'dan çekilmelidir. Ve bu şekilde bu iş sulh olmalıdır. Bunun başka da bir çözümü olacağını sanmıyorum. Çünkü hiçbir millet, topraklarından vazgeçmez ve özellikle de Türkler asla vazgeçmez. Türkler, toprakları kanla alır ve ancak kanla verirler. Bu yaklaşık 3000 yıllık bir Türk geleneğidir. Türk geleneğinde, masada toprak bırakılmaz. Toprak, savaş meydanında kanla alınır Ve savaş meydanında kanla bırakılır. Ermenistan Karabağ da hak iddia ediyorsan. Bunun bedeli bellidir. Bu bedeli ödemeyi göze alıyorsa bunla ilgili hamle yapabilir. Ama şunu da iyi bilmeli ki. Karşı tarafta. Yani Azerbaycan da kendilerinin olan topraklarını korumak ve geri almak için her türlü riski göze almış ve bedel ödemeye hazırdır.
USESAM 
Yönetim Kurulu Başkanı
Müseyip ERDOĞMUŞ

USESAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Dağlık Karabağ'da 1 Azerbaycan askeri şehit oldu
Kıbrıs'ta şiddetli deprem
Kıbrıs'ta şiddetli deprem