SÖZÜM OLSUN, ANDIM OLSUN!

SÖZÜM OLSUN, ANDIM OLSUN!

Yoksa gök girsin kızıl çıksın. TÜMKUV Genel Başkanı Sayın Fatih Şimga Editörümüz Hakan Dikmen’e Türk Milli Kuvvetler Vakfının Kuruluş gayesi ve amaçları hakkında açıklamalar yaptı.

SÖZÜM OLSUN, ANDIM OLSUN!
Bu içerik 573 kez okundu.
Advert

TÜMKUV Genel Başkanı Sayın Fatih Şimga Editörümüz Hakan Dikmen’e Türk Milli Kuvvetler Vakfının Kuruluş gayesi ve amaçları hakkında açıklamalar yaptı.


TÜRK MİLLİ KUVVETLER VAKFI'NIN GAYESİ:


 Türk Milli Kuvvetler Vakfı'nın amacı başta yüce Türk Milleti'nin tarihin her aşamasında elde ettiği başarıların temelinde yatan, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”  sözüyle de bahsettiği, sahibi olduğumuz milli manevi yegâne kuvvetimizden doğan imkânlar ve yasal düzene aykırı olmayan her türlü toplumsal, ekonomik, sosyolojik, bilimsel vb. imkânlar ile kamu yararına olmak üzere;  


a- Şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin maddi, manevi ve toplumsal ihtiyaçlarının karşılan

masını temin etmek, bu kişilere iş bulmak konusunda destek olmak, 
b- Yoksulluk nedeniyle yardıma muhtaç kişilere iş bulmaları konusunda destek olmak, 
c- Yoksulluk, zihinsel veya fiziksel engellilik ve benzeri gibi nedenlerle yardıma muhtaç durumda olan kişilerin ve bu kişilerin ailelerinin maddi, manevi ve toplumsal ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmak,
d- Ekonomi, sağlık, sivil savunma, tabii afetler ve kriz yönetimi, nüfus ve kişisel hal olayları, insan hakları, Avrupa Birliği ve çağdaş teknolojik gelişmeler konularında bilimsel araştırmalar yapmak, yaptırmak ve yapılan bu araştırmaların sonuçlarını değerlendirmektir.


TÜRK MİLLİ KUVVETLER VAKFI TÜMKUV'UN YAPISI; 


Bir kez daha dile getirdiğimiz varlık ve oluşum nedenimiz olan AZİZ TÜRK MİLLETİNİN yürüyüş ve yüceliş tarihsel sürecinde üstlendiği misyonun birlikteliğiyle tek vücut olmanın haklı onurunu gururunu yaşamaktayız.


Türk Milli Kuvvetler Vakfı (TÜMKUV ) 


Türk Devlet geleneği açısından halkla ilişkiler mekanizması işlevini gören, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden TÜRK DEVLET Yöneticileri ve yakınları için olumlu bir imaj kaynağı olma yolundaki büyük adımını atmıştır!
Kendi alanlarında ihtisas sahibi, birbirlerinden kıymetli değerli bölüm Başkanlıklarımız, Aziz Ceddimizden aldıkları kutlu ruhla yardımlaşma ve dayanışma hissiyatının kurumsallaşmış hali olmaya and içmiş Tümkuv neferleri olduklarını bir kez daha ispat ve ikrar etmişlerdir... Bu anlamda hepsini ayrı ayrı tebrik ve takdir ediyorum.
Tümkuv, Türk kültürüne, adet ve geleneklerine bağlı olarak kanunen kurulmuş tüm vakıf, dernek, federasyon, konfederasyon, STK’ların ve yardım kuruluşlarının hepsini bir çatı altında toplayıp, içlerinde de birbirleriyle yardım ve koordinasyonu sağlayan bir rol oynayacak TÜRK BİRLİĞİDİR!


Sadece, Asil TÜRK kanına! Sahip vatanseverlerin sahip çıkacağı ve taşıyabileceği bir yapıya sahip olan Tümkuv; Vakıf kültürünü, Türk Milletine yakışır şekilde sürdüreceğini Aziz TÜRK Milletine arz eder.

Aziz TÜRK Milletine arz ederim ki; 


Sizlerin sevgi ve desteklerinizle kurulan Türk Milli Kuvvetler Vakfı kuruluş amaç ve hedeflerinden zerre-i miskal şaşmadan, şaşırmadan yürüyüşüne kararlılıkla devam edecektir.


Hiç bir siyasi partinin devamı olmayan, destekçisi olmayan ve hiç bir zamanda olmayacak vakfımız emin olunuz ki Türk’e yakışan, TÜRK MİLLİ değerleriyle hareket eden TÜRK'ÜN adalet, merhamet ve şerefini her daim en yücelerde tutarak dil, din, ırk, mezhep ayırmadan ben Türk’üm, Devletime Bayrağıma her daim bağlı TÜRK MİLLETİNİN bir neferiyim nefesiyim diyen tüm insanlara hizmet etmeye ant etmişler topluluğudur. 

Bu hizmetlerini yaparken hiç bir zaman kaynağı belli olmayan yardımları kabul etmeyecektir! 

Bu hizmetleri yaparken hiç bir zaman kesinlikle ve kesinlikle para transferlerinin bir parçası OLMAYACAKTIR! Bunu teklif edenleri dahi tarafımdan yapılan şikâyetle savcılığa teslim edeceğim!

Bu hizmetleri yaparken hiç bir zaman Türk’ün yüzünü kızartacak başını eğecek bir ortaklığın veya ticaretin içinde olmayacaktır!

Bu hizmetleri yaparken hiç bir zaman haram olan hiç bir şeyi kapısından içeri sokmayacaktır!

SÖZÜM OLSUN, ANDIM OLSUN!
Yoksa gök girsin kızıl çıksın. 

Tüm hizmet akitlerimiz ve işleyişlerimiz, banka hesap ekstralarımız kuruşu kuruşuna web sayfamızda her an gözetiminizde ve kontrolünüzde olacaktık! Birlikte planlayacak birlikte başaracağız çünkü biz YÜCE TÜRK MİLLETİYİZ.  
TÜRK MİLLİ KUVVETLER VAKFI, TÜRK MİLLETİNİN ÖZÜ OLAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DUYGUSUNUN VATANINI, MİLLETİNİ, DEVLETİNİ SEVEN HAYATINI VE HAYALLERİNİ AZİZ TÜRK MİLLETİNE VAKF ETMİŞ İNSANLARIN KURUMSALLAŞMIŞ KİMLİĞİDİR VÜCUT BULAN ŞEKLİDİR.

     TÜMKUV GENEL BAŞKANI FATİH ŞİMGA...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500