BİŞKEK, 23 Aralık 2020 /Kabar/. Amerikan markası Marriott International'ın ilk oteli Courtyard by Marriott Tashkent başkentte açıldı.

22 Aralık'ta Taşkent'in Yakkasaray semtinde Courtyard by Marriott Taşkent oteli açıldı. Dunyo haber ajansına atifta bulunan GBNews’e göre, bu, 50'den fazla ülkede 1100'den fazla otele sahip olan Amerikan markası Marriott International'ın Özbekistan'daki ilk oteli.

Açılış törenine Başbakan Yardımcısı, Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Başkanı Aziz Abdukhakimov ve ABD'nin Özbekistan Büyükelçisi Daniel Rosenblum katıldı.

Aziz Abdukhakimov, koronavirüs salgını sırasında turizm sektöründe yatırımcı ve girişimcilere sağlanan fayda ve tercihler nedeniyle ülkenin farklı bölgelerinde otel sayısında artış gözlemlendiğini kaydetti.

Avlu, iş seyahatinde olanlar ve aileler için orta sınıf otellerdir. Courtyard by Marriott Taşkent otelinde 131 oda, 5 konferans salonu, 2 restoran, teras, Avrupa ve ulusal mutfaklardan yemekler sunan 2 bar, yüzme havuzu ve fitness merkezi bulunmaktadır.

Taşkent Turizmi Geliştirme Dairesinin basın servisi, otel kompleksinin inşası için yaklaşık 200 milyar kaynağın harcandığını bildirdi. Otelin faaliyete geçirilmesi sonucunda 120 kişiye istihdam sağlanması planlanıyor.

Kaynak: Golden Bridge News