Uygurlar Çin'e iade mi edilecek? "TBMM'deki Türk sözcüğünü kaldırın"

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi İlyas Doğan, Uygurların Çin'e iade edilmesi anlaşma imzalaması üzerinden önemli bir uyarı yaptı.

Uygurlar Çin'e iade mi edilecek?
Bu içerik 139 kez okundu.
Advert

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi İlyas Doğan, Türkiye'nin Çin ile Uygurların iadesine dair anlaşma imzalamasına dair önemli bir uyarıda bulundu.

Uygurların iadesine ilişkin anlaşmanın onaylanması durumunda Türkiye'nin Türk dünyasındaki inandırıcılığının ortadan kalkacağını belirten Doğan, Twitter'dan şu uyarıyı yaptı:

" TBMM Uygurları iade anlaşmasını onaylarsa Türk dünyasında inandırıcılığını kaybedecektir. Türk kimliğini en erken oluşturan bir halkı inkar eden TBMM ismindeki ilk kelimeyi kullanırken komik duruma düşer. Bu da sadakasını kabul ettiğimiz Çin için artı kazanç anlamına gelir." 

 

TBMM Uygurları iade anlaşmasını onaylarsa Türk dünyasında inandırıcılığını kaybedecektir. Türk kimliğini en erken oluşturan bir halkı inkar eden TBMM ismindeki ilk kelimeyi kullanırken komik duruma düşer. Bu da sadakasını kabul ettiğimiz Çin için artı kazanç anlamına gelir.

— Prof. Dr. İlyas Doğan (@profilyasdogan) December 27, 2020

KAYNAK : MİLLİGAZETE

DOĞU TÜRKİSTAN UYGUR TÜRKLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!
Saatli Mahallesi Ö.F.  Nemanzade'nin adını taşıyan okul kadrosundan örnek bir adım.
Saatli Mahallesi Ö.F. Nemanzade'nin adını taşıyan okul kadrosundan örnek bir adım.