Kırım Derneği Genel Merkezi, Kırım'daki insan hakları ihlallerinin raporunu yayımladı!

Kırım Derneği Genel Merkezi, Kırım'daki insan hakları ihlallerinin raporunu yayımladı!

İşgalci Rusya’nın Kırım’da uyguladığı insan hakları ihlalleriyle ilgili Kırım Derneği tarafından hazırlanan rapor kamuoyuna paylaşıldı.

Kırım Derneği Genel Merkezi, Kırım'daki insan hakları ihlallerinin raporunu yayımladı!
Bu içerik 196 kez okundu.
Advert

İşgalci Rusya’nın Kırım’da uyguladığı insan hakları ihlalleriyle ilgili Kırım Derneği tarafından hazırlanan rapor kamuoyuna paylaşıldı. Kırım Derneği tarafından “İşgal Altındaki Kırım’da İnsan Hakları İhlalleri Ve Rusya Federasyonu’ndaki Genel İnsan Hakları İhlalleri Hakkında” adıyla yayımlanan raporda ayrıca, Tataristan Cumhuriyetindeki insan hakları ihlallerine de yer verildi.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, işgal edilen Kırım’da 2014 yılından beri Kırım Tatarlarına uygulanan insan hakları ihlalleri ile ilgili bugün bir rapor yayımladı. Kırım Derneği’nin raporunda, Kırım Tatar Millî Meclisi (KTMM) başta olmak üzere KırımSOS, Kırım Tatar Kaynak Merkezi, Amnesty International ve UNESCO’nun yayınlamış olduğu Kırım’da insan hakları ihlallerine dair raporlar kaynak olarak alınarak derlendi ve özetlendi. Rapor, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkan Vekili ve Dünya Kırım Tatar Kongresi Genel Sekreteri Av. Namık Kemal Bayar, Av. Elif Gökcen Bay, ODTÜ Öğretim Görevlisi Fethi Kurtiy Şahin ve Araştırmacı Yazar Roza Kurban tarafından 10 Aralık 2020 tarihinde hazırlandı.

TATARİSTAN CUMHURİYETİNDEKİ İNSAN HAKLARI İHLALLERİNE DE YER VERİLDİ

Öte yandan yayımlanan raporda, Türk ve dünya kamuoyunda pek fazla yer bulmayan Tataristan Cumhuriyetindeki insan hakları ihlallerine de yer verildi.

KAYNAK : 

https://qha.com.tr/haberler/diaspora/kirim-dernegi-genel-merkezi-kirimdaki-insan-haklari-ihlallerinin-raporunu-yayimladi/290064/

TATARİSTAN KIRIM KIRIM CUMHURİYETİ İNSAN HAKLARI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500