İran'dan Türkiye ve Azerbaycan hamlesi! Ermenistan'ın Türkiye yasağı da devreye girdi

İran'dan Türkiye ve Azerbaycan hamlesi! Ermenistan'ın Türkiye yasağı da devreye girdi

İran'ın Türkiye ve Azerbaycan sınırında askeri tatbikat yapacağı belirtildi. Ermeni medyası ise bu kararı "Erdoğan'a mesaj olacak" diye servis etti. Öte yandan Ermenistan, Türk ürünlerine toplam 6 geçerli olacak yasak uygulamasını başlattı.

İran'dan Türkiye ve Azerbaycan hamlesi! Ermenistan'ın Türkiye yasağı da devreye girdi
Bu içerik 246 kez okundu.
Advert

İran, ülkenin kuzeybatısında hava savunma testleri gerçekleştireceğini açıkladı. İran Azariha TV kanalının haberine göre, tatbikatta "hava saldırısı alarm sinyali" test edilecek. İranlı bir yetkili, düzenlenecek tatbikata ilişkin, "İnsanları endişelenmemeye çağırıyoruz. Bu, hava alarmının çalışmasına verilen operatif tepkiyi test etmek içindir, sadece bir testtir" dedi.

ERMENİSTAN MEDYASI: ERDOĞAN'A MESAJ OLACAK

İran'ın düzenleyeceği tatbikat, Ermenistan medyası tarafından da duyuruldu. Ermenistan Kamu Radyosu, bu gelişmeyi "Askeri tatbikatların Türkiye ve Azerbaycan sınırında yapılacak olması ilginçtir. İran askeri tatbikatları, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Aralık'ta Bakü'de askeri geçit töreninde yaptığı açıklamaların arka planına karşı çok önemli bir olaydır" sözleriyle paylaştı.

TÜRKİYE'YE 6 AYLIK YASAK

Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan'ın ofisi tarafından geçtiğimiz ekim ayında yapılan açıklamada, 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türk ürünlerinin ithalatının geçici olarak yasaklanacağı duyurulmuştu. Ermeni hükümetinin aldığı bu karar, bugün itibariyle yürürlüğe girdi. 6 ay boyunca geçerli olacak yasak, Ermenistan hükümeti tarafından "Türkiye'ye para akışını durduracak" bir adım olarak görülüyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Azariha TV İran Ermenistan Türkiye Azerbaycan operasyon tatbikat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500