Kırım Tatar siyasi tutsak Abdullayev, yine hücre cezasına gönderildi

Kırım Tatar siyasi tutsak Abdullayev, yine hücre cezasına gönderildi

Kremlin yönetimi, Kırım Tatar siyasi tutsaklara zulmetmeye devam ediyor. Rus işgali altındaki Kırım’da Kırım Tatarlarına baskı uygulamak amacıyla kurgulanan Hizb-ut Tahrir Davası çerçevesinde, 16,5 yıl hapis cezasına mahkum edilen Kırım Tatar siyasi tutsa

Kırım Tatar siyasi tutsak Abdullayev, yine hücre cezasına gönderildi
Bu içerik 118 kez okundu.
Advert

Kremlin yönetimi, Kırım Tatar siyasi tutsaklara zulmetmeye devam ediyor. Rus işgali altındaki Kırım’da Kırım Tatarlarına baskı uygulamak amacıyla kurgulanan Hizb-ut Tahrir Davası çerçevesinde, 16,5 yıl hapis cezasına mahkum edilen Kırım Tatar siyasi tutsak Teymur Abdullayev’in yine hücre cezasında tutulduğu bildirildi.

Kırım Tatar siyasi tutsak Teymur Abdullayev’in annesi Dilara Abdullayeva, 4 Ocak 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, oğlu Teymur Abdullayevin hücre cezası süresinin 15 gün daha uzatıldığını duyurdu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan acılı anne oğlunun neredeyse bir senedir hücre cezasında tutulduğuna dikkat çekti. Oğlu Abdullayev’in hücre cezası suresinin, 1 Ocak 2021 tarihinde sona ermesi gerektiğini bildiren Dilara Abdullayeva, “Oğlumdan haber alamadığım için yerli avukattan Teymur’u ziyaret etmesini istedim. 4 Ocak’ta avukat cezaevine gidiyor ve orada cezaevi yönetiminin resmi olarak 11 Ocak 2021 tarihinde çalışmaya başlayacağını öğreniyor… Avukata kimi ziyaret etmeye geldiğini sorduklarında Teymur’a yine 15 gün hücre cezası verildiği ortaya çıkıyor.” diye kaydetti.

1 YILDIR HÜCREDE TUTULUYOR

Oğlunun koronavirüs hastalığını geçirdikten hemen sonra hücre cezasına gönderildiğini vurgulayan Abdullayeva, “Teymur neredeyse bir yıldır cezaevinde. Cezaevine sevk edilir edilmez hücre cezasına gönderildi. Yani hücre cezasında neredeyse bir yıl geçirdi. Sadece bir ay özel gözetim altında tutuldu. Bir gün aynı pozisyonda oturmayı deneyin ve bunu 100 ile çarpın… Teymur ise 300 gündür bu durumda bulunuyor!” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : 

https://qha.com.tr/kirim/kirim-tatar-siyasi-tutsak-abdullayev-yine-hucre-cezasina-gonderildi/291458/

KIRIM KIRIM TATAR Hizb-ut Tahrir Davası Teymur Abdullayev HÜCRE CEZASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500