Güney Kore ve Özbekistan Serbest Ticaret Anlaşması'nın imzalanmasını hızlandıracak

Güney Kore ve Özbekistan Serbest Ticaret Anlaşması'nın imzalanmasını hızlandıracak

Güney Kore, Özbekistan ile Serbest Ticaret Anlaşması (FTA) imzalama sürecini hızlandıracak. Dunyo haber ajansının bildirdiğine göre bu, Kore Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Moon Jae-in tarafından Yeni Yılda halkına hitaben yapıldı

Güney Kore ve Özbekistan Serbest Ticaret Anlaşması'nın imzalanmasını hızlandıracak
Bu içerik 263 kez okundu.
Advert

Güney Kore, Özbekistan ile Serbest Ticaret Anlaşması (FTA) imzalama sürecini hızlandıracak. Dunyo haber ajansının bildirdiğine göre bu, Kore Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Moon Jae-in tarafından Yeni Yılda halkına hitaben yapıldı.

Kore Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, "Filipinler, Kamboçya ve Özbekistan ile FTA müzakerelerini hızlandırarak Yeni Güney Politikası ve Yeni Kuzey Politikası kapsamındaki değişimleri ve işbirliğini genişleteceğiz" dedi.


Kore Cumhuriyeti hükümeti tarafından aktif olarak desteklenen "Yeni Kuzey Politikası" programı, Özbekistan dahil Avrasya kıtası ülkeleriyle çeşitli alanlarda yakın işbirliğinin geliştirilmesini sağlar.

Kore Cumhuriyeti bugüne kadar Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) ve ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Şili, Kolombiya, Peru Çin, Hindistan, Singapur, Vietnam ve Türkiye gibi ülkeler ile serbest ticaret anlaşmaları imzaladı. 

Güney Kore, Özbekistan'ın dördüncü büyük dış ticaret ortağıdır. Devlet İstatistik Komitesi'ne göre 2019'da iki ülke arasındaki ticaret hacmi Ocak-Kasım 2020'de 1.908 milyar dolaradan 2.755 milyar dolara ulaştı.

Kaynak : centralasia

 

ÖZBEKİSTAN GÜNEY KORE TİCARET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500