Türkmenistan'da devlet memurları ve öğrenciler yanlarında meyan şurubu taşımakla yükümlüdür.

Türkmenistan'da devlet memurları ve öğrenciler yanlarında meyan şurubu taşımakla yükümlüdür.

Radio Liberty'nin Türkmen servisi, Türkmenistan'ın Lebap bölgesinde yetkililer, devlet memurları ve okul çocukları yanlarında meyan kökü şurubu taşımak zorunda kaldılar.

Türkmenistan'da devlet memurları ve öğrenciler yanlarında meyan şurubu taşımakla yükümlüdür.
Bu içerik 314 kez okundu.
Advert

Radio Liberty'nin Türkmen servisi, Türkmenistan'ın Lebap bölgesinde yetkililer, devlet memurları ve öğrenciler yanlarında meyan kökü şurubu taşımak zorunda kaldılar.

Bitkisel şurup, her devlet çalışanı veya öğrencinin ilaç dolabına olması gerkli.

Bölgden ulaşan haberlere göre, Farap bölgesinde devlet çalışanları, böyle bir ilk yardım çantası olmadan çalışmalarına izin verilmeyeceği konusunda uyarıldı.

Öğrenciler için de benzer şartlar geçerlidir. Çalışmalarına 18 Ocak'ta devam ettikten sonra ecza dolabında meyan kökü şurubu, antiseptik, beş maske, oksolinik merhem ve lastik eldiven bulundurmaları gerekiyor. Böyle bir setin yokluğunda öğretmenler kınanabilir ve ebeveynler para cezasına çarptırılabilir.

Aralık ayı sonlarında Türkmen Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov, 25 Aralık'ta hükümet toplantısında yaptığı konuşmada meyan kökünün faydaları hakkında konuştu. Meyan kökünün koronavirüsle mücadelede etkili bir ilaç olabileceğini öne sürdü.

Başkan, "Meyan kökü tıpta ve halk tıbbında uzun süredir iç hastalıkları, öksürük, böbrek ülserleri, üst solunum yolu ve duodenal ülserlerin tedavisinde kullanılmaktadır." Dedi.

Ülkede koronavirüs semptomları ve benzeri görülmemiş bir ölüm oranına sahip çok sayıda vakanın kanıtlarının yanı sıra ülkede uygulanan kısıtlayıcı önlemlere rağmen, Türkmenistan'da şuana kadar herangibir COVİD-19 enfeksiyonuna rastlandığına dair bir haber doğrulanamamıştır 

Türkmenistan'da herangibir COVİD-19 enfeksiyonunu rastlanmamasına rağmen Rus koronavisrüs aşısını satın almayı planlıyor. Daha önce Moskova, Aşkabat'a 50.000'den fazla test sistemini ücretsiz olarak sağladı. Ayrıca Türkmenistan, Rusya'dan yaklaşık 8 milyon dolara tıbbi ekipman satın aldı.

 

Meyan kökü koronavirüs Türkmenistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500