MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bülent Maşaoğlu: “Türk dünyasına sevdalıyız”

MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bülent Maşaoğlu: “Türk dünyasına sevdalıyız”

arık Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Yozgat Gündemi programına konuk olan MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bülent Maşaoğlu, üniversite yıllarından bu tarafa Ülkü Ocakları’nın Türk dünyası alanında il başkan yardımcılığını yaptığını söyledi.

MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bülent Maşaoğlu: “Türk dünyasına sevdalıyız”
Bu içerik 569 kez okundu.
Advert

Tarık Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Yozgat Gündemi programına konuk olan MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bülent Maşaoğlu, üniversite yıllarından bu tarafa Ülkü Ocakları’nın Türk dünyası alanında il başkan yardımcılığını yaptığını söyledi. Maşaoğlu, yaklaşık 1991’den bu yana 30 yılını Türk dünyası hakkında araştırmalar yapmaya verdiğini kaydetti. Ebulfez Elçibey Vakfını kurduklarını dile getiren Maşaoğlu, Türk dünyasına sevdasının ise 30 yıl önce başladığını ve o günden bu tarafa Ebulfez Elçibey’in hatırasını yaşatmak ve yeni nesillere anlatmak amacıyla kurulduklarını kaydetti.

ELÇİBEY’İ ANLATIYORUZ

Ebulfez Elçibey’in hatırasını yaşatmak için çalıştıklarını anlatan Maşaoğlu, “Türk dünyasına ilgim 20 Ocak 1990 tarihinde başlar. Rus tanklarının batıya girdikleri gün yatılı okulda okuyoruz o zamanlar beden eğitimi öğretmenimiz olan Osman Duran geldi ve bize Türk Dünyası konusunda ve özellikle Azerbaycan konusunda bize 3 saatlik bir konferans verdi. Bu konferansın neticesinde de bizim Türk dünyasına olan sevdamız başlamış oldu. Ebulfez Elçibey Vakfı da yeni bir vakıf 1 yıl oldu kurulalı, rahmetli liderimizin kızı tarafından kuruldu. Çilenay hanım rahmetli Ebulfez Elçibey’in kızıdır. Vakıf başkanımız da damadı Agil Semedbeyli. Biz bu vakfı neden kurduk? Öncelikle merhum liderimizin aziz hatırasını yaşatmak ve ideallerini gelecek nesillere aktarmak için kurduk. Bizim yaşımızda olanlar için Ebulfez Elçibey gerçekten çok büyük bir isim ama maalesef yeni yetişen gençlikte Ebulfez Elçibey bilinmiyor Türkiye için konuşuyorum, bizim de bu eksikliği vakıf üzerinden kapatmak gibi bir idealimiz var” şeklinde konuştu.

ANSİKLOPEDİLER YAZILIR

“Bundan 2 sene evvel rahmetlinin doğumunun 80. yılı münasebetiyle bir program olmuştu, parti adına da beni görevlendirmişlerdi” diyen Maşaoğlu, şunları kaydetti; “ Oraya gittiğimde şunu söyledim: Ebulfez Elçibey kimdir? Ebulfez Elçibey anlatılmaya kalkılsa üzerine ciltlerce ansiklopediler yazılacak, saatlerce doktora çalışmaları yapılacak, saatlerce anlatılacak bir şahıs ama kısaca özetlememiz gerekirse Ebulfez Elçibey Türklüktür, Türk dünyasıdır, turandır. Korona döneminde Azerbaycan’a ziyaretimiz olmadı ama ondan önceki dönemde sık sık hemen hemen her ay mutlaka ki Azerbaycan’a gidip geliyorduk. Oradaki arkadaşlarımızdan, oradaki medyadan, sosyal medyadan olayları takip ediyoruz. Şöyle söyleyeyim öncelikle orada moraller çok yüksek, İnsanlarda zaten fiili olarak büyük bir Türkiye sevdası vardı bu resmiyete de dökülmüş oldu. Herkesin evinde 2 tane bayrak asılı bir Türk bayrağı bir de Azerbaycan Bayrağı. Oraya gittiğiniz zaman, oraları gördüğünüz zaman kendinizi sanki Turan adlı ülkenin başkentini geziyormuş gibi hissediyorsunuz. Orada tabii ki başka dış güçlerin de Azerbaycan’a yönelik oyunları var. Türkiye’nin de bu son Karabağ olaylarında Azerbaycan’a şimdiye kadar görülmemiş bir destek vermiş olması oradaki insanların üzerinde 1918’deki Nuri Paşa’yı hatırlatırcasına müthiş bir moral oluşturdu. Bu sevdanın üzerinde Allah izin verirse set kurmaya gücünün yetmeyeceğini düşünüyorum. Dünyanın neresinde bir Türk varsa, onun parmağına diken battığında bizim burada parmağımız sızlamıyorsa inanın boşa yaşıyoruz. Biz Elçibey Vakfı olarak da bütün Türk Dünyasıyla ilgileneceğiz bu Elçibey’in bize vasiyeti. Doğu Türkistan’da yaşanan Zulüm herkesin malûmu, Kırım’da yaşanan zulümler herkesin malûmu, Suriye üzerinde oradaki Türkmenlerin yaşadığı zulümler, Musul’da, Kerkük’te yaşanan Zulümler herkesin malûmu, Tek söyleyeceğim bütün Çamlık TV izleyicilerine empati yapmaları, oradakilerin kendileriyle aynı kandan, aynı candan, aynı dinden olduğunu bilmeleri ve Türk dünyasına biraz daha önem vermelerini söylemek istiyorum. Bu vesileyle sizlere de çok teşekkür ediyorum hem bu konuyu gündeme getirdiğiniz için hem de Ebulfez Elçibeyimizin adını yaşatmamıza vesile olduğunuz için.”

 

Bülen Maşaoğlu elçibey türk dünyası mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500