Türkmenistan, Rusya’nın Sputnik V aşısını onayladı

Türkmenistan, Rusya’nın Sputnik V aşısını onayladı

Türkmenistan Orta Asya’da Rusya’nın Sputnik V aşısını onaylayan ilk ülke oldu. 18 Ocak 2021 tarihinde Türkmenistan Sağlık ve Medikal Sanayi Bakanlığı Sputnik V aşısını tescil ettirdi ve ilgili bir sertifika verdi. Konuyla ilgili açıklama, Türkmenistan Dış

Türkmenistan, Rusya’nın Sputnik V aşısını onayladı
Bu içerik 299 kez okundu.
Advert

Türkmenistan Orta Asya’da Rusya’nın Sputnik V aşısını onaylayan ilk ülke oldu. 18 Ocak 2021 tarihinde Türkmenistan Sağlık ve Medikal Sanayi Bakanlığı Sputnik V aşısını tescil ettirdi ve ilgili bir sertifika verdi. Konuyla ilgili açıklama, Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu’nun (RDIF) Genel Müdürü Kirill Dmitriev, Türkmenistan’ın Orta Asya’da Sputnik V aşısının kullanımını resmi olarak onaylayan ilk ülke olduğunu açıkladı.

Ortaklar, bugün koronavirüsle mücadelede dünyanın önde gelen aşılarından biri olan ve halihazırda dünyanın farklı bölgelerinde hükümet düzenleyicileri tarafından onaylanmış olan aşının güvenliğini ve etkinliğini çok takdir ettiler.

Rus yetkilisi ayrıca, insan adenovirüs yolunun derinlemesine bir çalışmasına dayanan ve uygun araştırmalara tabi tutulan Sputnik V ile nüfusun aşılanmasının, koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını önlemede anahtar unsurlardan biri olduğuna inanıyoruz şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bugün, Sputnik V aşısı dünya çapında 10’dan fazla ülkede kullanım için onaylanmıştır.

KAYNAK : https://www.atavatan-turkmenistan.com/tr/saglik/turkmenistan-rusyanin-sputnik-v-asisini-onayladi/

Türkmenistan Sağlık ve Medikal Sanayi Bakanlığı Sputnik V
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500