Önder Mümin ile Kiryakos Amucas arasında şimdi de ‘İslam’ tartışması

Önder Mümin ile Kiryakos Amucas arasında şimdi de ‘İslam’ tartışması

Yassıköy Belediyesi’nde Belediye Başkanı Önder Mümin ile anamuhalefet lideri Kiryakos Amucas arasında sular 2021’de durulmayacağa benziyor.

Önder Mümin ile Kiryakos Amucas arasında şimdi de ‘İslam’ tartışması
Bu içerik 309 kez okundu.
Advert

Başpiskopos İeronimos’un ‘İslam din değil, siyasi partidir’ çıkışının ardından Amucas’a yüklenen Mümin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ben konuşuyorum Amucas hemen saldırıyor. Muhalefet azaları konuşuyor, Amucas susuyor. Ben konuşuyorum Amucas hemen saldırıyor. İoannis Lagos konuşuyor, Amucas susyor. Ben konuşuyorum Amucas hemen saldırıyor. İeronimos konuşuyor, Amucas susuyor. Sevgili Kiryako, 1998 yılından bu yana Müslüman belediye sakinlerimiz oylarıyla seni şereflendirip, önemli yerlere getirdiler. Şimdi ben de seni İeronimos’a karşı Müslüman hemşehrilerinin onur ve şerefini korumaya davet ediyorum. Daha fazla susma.”

Bunun üzerine Mümin’e cevap veren Amucas ise, kendisini ucuz siyaset yapmakla suçladı. Amucas’ın cevabı şöyle:

“Ucuz mikropolitika Önder Mümin’in hoşuna gidiyor. Bununla yaşıyor. Madem ki tahrik etmiş cevap vereyim: İslam elbette ki dindir. Sadece kendisi gibi mikropolitikacılar ona [İslam’a] siyasi boyut vermeye çalışıyorlar; Bursa’da, bölgemizdeki camilerde, nerede durur ve bulunurlarsa. Aşırı sağ söylevlerinin çıplaklığını örtmek ve pantolonlarının ceplerini doldurmak için. Kaldı ki bu topluma verebilecekleri hiçbir şey yok. Sadece kin ve düşmanlık. Üstelik seçim ‘zafer’lerinin ilk akşamından gerçek yüzlerini gösterdiler. Şahsen benim için ve listem için Önder, din ve politika iki farklı şey. Karıştırılmaması, içiçe geçirilmemesi gereken… hangi şekilde olursa olsun.”

KAYNAK : AZINLIKÇA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500