Erşat Salihi'den, IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye'ye çağrı

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi, IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye’ye acil yardım çağrısında bulundu. Afrin’deki 400 Türkmen kadının ailelerine kavuşturulması için Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığına çağrıda

Erşat Salihi'den, IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye'ye çağrı
Bu içerik 87 kez okundu.
Advert

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi, IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye’ye acil yardım çağrısında bulundu. Afrin’deki 400 Türkmen kadının ailelerine kavuşturulması için Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığına çağrıda bulunan Salihi, “Dileğimiz, bu çağrımıza bir an önce kulak verilmesidir.” dedi.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi Türkiye’ye önemli bir yardım çağrısında bulundu. Türkmen lider Salihi dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının desteğini istedi.

TÜRKMEN LİDER SALİHİ’DEN TÜRKİYE’YE TELAFERLİ KADINLAR İÇİN YARDIM ÇAĞRISI

Türkmen lider Salihi Türkiye Dışişleri Bakanlığından destek istediği açıklamasında, “IŞİD’in zulmüne maruz kalan ve Afrin’de Türk ordusunun şefkatli kollarında gözetim altında bulunan Telaferli 400 Türkmen kadının ailelerine kavuşması için, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Dileğimiz, bu çağrımıza bir an önce kulak verilmesidir.” ifadelerini kaydetti.

KAYNAK  : https://qha.com.tr/haberler/ersat-salihi-den-isid-zulmune-ugrayan-telaferli-400-turkmen-kadin-icin-turkiye-ye-yardim-cagrisi/298874/
 

IŞİD’in zulmüne maruz kalan ve Afrin’de Türk ordusunun şefkatli kollarında gözetim altında bulunan Telaferli 400 Türkmen kadının ailelerine kavuşması için, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz.

Dileğimiz, bu çağrımıza bir an önce kulak verilmesidir.

— Erşat SALİHİ - أرشد الصالحي (@Ersatsalihi) January 31, 2021
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!
Şüphesiz ki bu hizmet en az TÜRK'E düşman olanlar kadar cesur yüreğe sahip TÜRK EVLATLARININ sorumluluk bilinciyle var olacaktır!
Saatli Mahallesi Ö.F.  Nemanzade'nin adını taşıyan okul kadrosundan örnek bir adım.
Saatli Mahallesi Ö.F. Nemanzade'nin adını taşıyan okul kadrosundan örnek bir adım.