Bu Oyunla Türk Dünyasını Daha Yakından Tanıyacaklar

Bu Oyunla Türk Dünyasını Daha Yakından Tanıyacaklar

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Murat Aydınlı, Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan OcaktaBul oyununun gençlere, Türk dünyasını daha yakından tanıtacağını söyledi.

Bu Oyunla Türk Dünyasını Daha Yakından Tanıyacaklar
Bu içerik 272 kez okundu.
Advert

“OcaktaBul” oyunu  ile ilgili bilgi veren Aydınlı, ““OcaktaBul”,  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan, Türk Milletinin ve Ülkü Ocaklarının tarihinden seçilmiş 816 kelimenin olduğu oyundur.  “OcaktaBul” oyunu istikbal ve istiklal sahibi gençlerimizin Türk milleti tarihini öğretmek ve Türk Dünyasını daha iyi yakından tanımaları için tasarlanmıştır” dedi.

Aydınlı, hazırlanan oyunun gençlerin, tarihini öğrenmesi açısından önemli olduğunu belirterek, “OcaktaBul oyunu önemli olan kişileri, olayları barındırmaktadır. Bu sayede gençlerimiz gönül coğrafyamıza hakim olacak, soydaşlarımızla tanışacak ve onlarla  ilgili yeni bilgi edinmeyi sağlayacaktır. Bu vesile ile  Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım beyefendiye teşekkür ederiz. Bu proje ile gençlerimiz Türk dünyasını yeniden tanıyarak gelecek neslin daha verimli yetişmesine vesile olacaktır.OcaktaBul kutu oyunumuz seçkin kitapçılar ve  en yakın Ülkü Ocakları binalarından  temin edebilecektir” diye konuştu.

Kaynak = https://www.denizli24haber.com/haber/bu-oyunla-turk-dunyasini-daha-yakindan-taniyacaklar-36519

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500