QHA, haber yayınlarına beşinci dil ekledi: QHA Arapça açıldı

QHA, haber yayınlarına beşinci dil ekledi: QHA Arapça açıldı

Ukraince, Türkçe, Rusça, İngilizce olmak üzere 4 dilde yayın yapan QHA, QHA Arapça versiyonu ile beşinci yayın versiyonunu açtı. Kırım Haber Ajansı-QHA, 26 Şubat 2021 itibarıyla QHA Arapça ile Arap okuyucularına yayın sunuyor.

QHA, haber yayınlarına beşinci dil ekledi: QHA Arapça açıldı
Bu içerik 254 kez okundu.
Advert

Ukrayna’nın Rus işgali altındaki Kırım Yarımadası ve yerli halkları Kırım Tatarları ile ilgili en önemli gelişmeler hakkındaki haberleri ile okuyucularını bilgilendiren Kırım Haber Ajansının QHA Arapçasayfası, “Kırım’ın İşgali ve 26 Şubat Direnişi” günü olan 26 Şubat’ta açıldı. QHA Arapça, Ukraince, Türkçe, Rusça, İngilizce’den sonra beşinci yayın dili Arapça ile Kırım Tatarlarının, işgalci Rusya’yı anavatanlarından çıkarmak ve Kırım’ın özgürlüğü adına, elektronik mücadelede dünyadaki birçok medya kuruluşunun safları arasındaki yerini aldı.

Sitenin, beşinci yayın dili QHA Arapça sayfasının yayına açıldığına dair yayımladığı duyurusunda; “Arapça versiyonu, anavatanımızın özgürlüğü için mücadelemizin devam ettiğini teyit etmek ve ajansın devam edeceğini duyurmak için Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Akyar (Sivastopol) Şehri İşgaline Direniş Günü olan 26 Şubat’ta yayınlandı. Saldırgana karşı mücadele.” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/qha-haber-yayinlarina-besinci-dil-ekledi-qha-arapca-acildi/306052/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500