Doğu Türkistanlılardan Türk Milli Kuvvetler Vakfı'na ziyaret

Doğu Türkistanlılardan Türk Milli Kuvvetler Vakfı'na ziyaret

Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Sayın Abduvali Bugrahan Osman bu gün Türk Milli Kuvvetler Vakfı Genel Başkanı Fatih ŞİMGA'yı makamında ziyaret etti.

Doğu Türkistanlılardan Türk Milli Kuvvetler Vakfı'na ziyaret
Bu içerik 556 kez okundu.
Advert

Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Sayın Abduvali Bugrahan Osman bu gün Türk Milli Kuvvetler Vakfı Genel Başkanı Fatih ŞİMGA'yı makamında ziyaret etti.

5 ay önce yapılan seçimlerle oyların %80 nini alarak Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Buğrahan Osman Tümkuv Genel Merkezinde Fatih ŞİMGA ile sıcak gündemleri ve Doğu Türkistan da yaşanan Çin zulmünü konuştu.

Doğu Türkistan'ın Türklerin Ata Yurdu olduğunu dile getiren Sayın Cumhurbaşkanı; Türk Devletlerinin bir an önce bu zulüm ve işkencelere müdahale edip Doğu Türkistan Türk'lerinin kurtarılması için gerekli tüm müdahalelerin acilen yapılmasının önemine değinerek Türk Milli Kuvvetler Vakfı Genel Başkanı sıfatıyla Sayın Fatih ŞİMGA'ya bu konuda yaptığı açıklamalardan ve çalışmalardan dolayı takdirlerini ve teşekkürlerini ileterek Sayın Şimga'ya Doğu Türkistan Devleti adına Üstün Hizmet Belgesi ve Kuran-ı Kerim hediye etti. Fatih ŞİMGA Başkan'da misafirine Vakfa yapılan ziyaret anısına ve Türk Milli Kuvvetler Vakfı'nın her şart ve koşulda Doğu Türkistan'ın yanında olduğunu belirten plaket takdim etti.

Daha sonrasında başlayan ikili görüşmeler devam ederken Türk Milli Kuvvetler Vakfı Genel Başkanı Fatih ŞİMGA konuşmasında ; "Doğu Türkistan bizim Ata Yurdumuzdur. Ana Yurdumuz bizim için ne kadar önemli ise Ata Yurdumuzda önemlidir! Gök Bayrağımın Dalgalandığı Yurdumdaki çin vahşeti kabul edilemez, göz yumulamaz, sessiz kalınamaz boyutlardadır! Çin bu katliamından vahşetinden soykırımından bir an önce vazgeçmeli ve bu güne kadar yaptığı tüm zararların zulümlerin hem maddi hem de manevi boyutlarını derhal ödemelidir! Biz Türkler savaşmayı bilmeyen değil sevmeyen bir milletiz ve şu an çin devletinin yaptıkları savaş sebebidir. Çin devleti o yaptıkları çin settini ve 40 Kürşat’ı unutmadan politikalarını üretmeli ve uygulamalıdır aksi halde emin olsunlar Tarih tekerrür den ibarettir...
Türk Milli Kuvvetler Vakfı olarak bizler her zaman mazlumun yanında zalimin karşısında olmaya devam edeceğiz ve hele bu mazlum bizim ırkımız bizim dinimiz olursa emin olsun zalimler çok daha fazlasını yapmaya hazırız ve yapacağız ! Bizler çok iyi biliyoruz ki Mübarek Ramazan ayına girdiğimiz bu gece Tüm İslam coğrafyası oruçlarını tutmaya hazırlanıyorken Doğu Türkistan'da oruç tutanlar zindanlara atılıp ölümüne işkencelere tabi tutulacaklar ve birçoğu şehit olacak. Müslüman müslümanın kardeşidir ve İslam Dünyası zalim çine karşı bir olmak zorundadır ve bu duruşu hiç vakit kaybetmeden göstermelidir. Bu cümle âlemleri yaratan YÜCE ALLAH'ın emridir ve her mümine farzdır aksi küfürdür münafıklıktır.
Al Bayraktan Gök Bayrağa selam olsun! Ana yurdunuzda sizler için mücadele eden ve her daim sizinle olacak kandaşlarınız vardır ve hep var olacaktır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500