Kazakistan: Donetsk ve Luhansk'ın tanınması söz konusu değil

Kazakistan: Donetsk ve Luhansk'ın tanınması söz konusu değil

Kazakistan,Donetsk ve Luhansk'ın tanınmasının söz konusu olmadığın duyurdu

Kazakistan: Donetsk ve Luhansk'ın tanınması söz konusu değil
Bu içerik 170 kez okundu.
Advert

Kazakistan Dışişleri Bakanı Muhtar Tileuberdi, Rusya’nın sözde Donetsk ve Luhansk halk cumhuriyetlerini tanıma kararına ilişkin tutumunu Güvenlik Konseyi toplantısında değerlendireceklerini belirterek, "Ancak şunu temin ederim ki, Kazakistan tarafından Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyetinin tanınması söz konusu değildir" dedi.

Tileuberdi, Kazakistan Bakanlar Kurulunun haftalık toplantısı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkesinin Donbas’taki gelişmelere dair yaklaşımını değerlendirdi.

Kazakistan Güvenlik Konseyi’nin ileriki saatlerde söz konusu gündemle toplanacağını aktaran Tileuberdi, "Konuya ilişkin resmi bir tutum alınacak. Ancak şunu temin ederim ki Kazakistan tarafından Donetsk Halk Cumhuriyeti ile Luhansk Halk Cumhuriyeti'nin tanınması söz konusu değildir. Biz uluslararası hukuk temelleri ve Birleşmiş Milletler karar ilkelerinden hareket ediyoruz. Durum kötüleşiyor, bu yüzden uluslararası toplumu diplomatik bir çözüme çağırıyoruz. Kazakistan buna hazır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : TRTHABER

KAZAKİSTAN MİNSK RUSYA UKRAYNA DONBAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500