Eurovision 2016 birincisi Kırım Türkü Jamala Romanya'ya sığındı

Eurovision 2016 birincisi Kırım Türkü Jamala Romanya'ya sığındı

UKRAYNA'daki savaşta son durum ciddiyetini koruyor. Rusya saldırısının işgale dönüştüğü Ukrayna'da, Eurovision 2016 birincisi Kırım asıllı Ukrayna vatandaşı Jamala daha fazla dayanamadı ve çocuklarını alarak Romanya'ya sığındığını duyurdu.

Eurovision 2016 birincisi Kırım Türkü Jamala Romanya'ya sığındı
Bu içerik 202 kez okundu.
Advert

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Jamala, “Rusya'dan gelen işgalcilerin Ukrayna'ya saldırısı üzerinden 5 gün geçti. 24'ünde, gece, çocuklarla Kiev'den ayrıldık. Neredeyse 4 gün arabada, düzgün yemek yemeden geçirdik. 4 saatte yaklaşık 2 kilometre ilerleyebildik. ‘Neden?’ diye sorabilirsiniz. Evet, milyonlarca kadın ve çocuk, her şeyini, evlerini terk ediyor. Eşlerini geride bırakarak, çocuklarını kurşunlardan korumak için kaçıyor. Ukrayna büyük, güzel ve bağımsız” dedi.

“İŞTE KURTARDIĞIMIZ YER BURASI DİYEBİLECEK MİSİNİZ?”

Jamala, evini terk etmek zorunda kaldığını ifade ederek, “En önemlisi, bu kanlı terörü anlamıyorum. Bu tam olarak bir terör. Beni Kiev'den, evimden kovdu bu terör. Peki ne yapacaksınız? Orada mı yaşayacaksınız? Ülkeye girdiğinizde ‘İşte burayı kurtardık’ mı diyeceksiniz? Hayır, hiç sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: https://www.cnnturk.com/

JAMALA UKRAYNA KIRIM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500