GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TÜRK DÜNYASINDA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TÜRK DÜNYASINDA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Türk dünyasında yıllardır başarılı ve etkili çalışmalarla aktif rol üstlenen Gaziantep Üniversitesi projelerine devam ediyor.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TÜRK DÜNYASINDA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
Bu içerik 1055 kez okundu.
Advert

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Bay tarafından, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne çalışma ziyareti gerçekleştirildi. Bu çalışma ziyareti kapsamında, Nahçıvan Üniversitesi ile Gaziantep Üniversitesi arasında ikili iş birliği anlaşması imzalandı.

Ziyaret sırasında, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Elbrus  İsayev; Nahçıvan Üniversitesi Rektörü Nurlana Əliyeva; Nahcıvan Muallimler Enstitüsü Rektör Yardımcısı Çapay Quliyev ve Nahcıvan İlimler Akademisi’nden Toğrul Halilsoy ve Nahcıvan Devlet Üniversitesi Pedagoji Fakültesi Dekan Yardımcısı Taleh Halilov ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Yapılan görüşmeler neticesinde, Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Nahçıvan Üniversitesi, Nahçıvan Muallimler Enstitüsü ve Nahçıvan İlimler Akademisi Gaziantep Üniversitesi’nin yürütücüsü olduğu “Türk Dünyası Dijital Vatandaşlık” projesine, proje ortağı olarak katılım sağladı.

Bununla birlikte Gaziantep Üniversitesi’nin koordinatör üniversite olduğu Türk Dünyası Dijital Vatandaşlık projesi ile ilgili konferans ve Pedagoji Fakültesi öğrencilerine yönelik, “Toplum 5.0 bağlamında eğitim ve öğretmen olmak” başlıklı seminer de gerçekleştirildi. Etkinlikler sonrasında üniversitelerin farklı birimlerine gerçekleştirilen ziyaretler ile yapılmış olan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

KAYNAK : http://www.guncelgazete.com/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500