Türk Dünyası Şairler Buluşması

Tokat'ta, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı, Uluslararası Türk Akademisi ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği (DÜNYA-DER) iş birliğinde Türk Dünyası Şairler Buluşması gerçekleştirildi.

Türk Dünyası Şairler Buluşması
Bu içerik 185 kez okundu.
Advert

Tokat'ta, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı, Uluslararası Türk Akademisi ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği (DÜNYA-DER) iş birliğinde "Türk Dünyası Şairler Buluşması" gerçekleştirildi.

Tokat 26 Haziran Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, TürkiyeAzerbaycanKazakistanKırgızistanÖzbekistanTürkmenistanKuzey Kıbrıs Türk CumhuriyetiIrakMakedonyaMoldova ve Suriye olmak üzere 12 ülkeden gelen şairler katıldı.

 

 

 

Etkinlikte şairler, yazdıkları birbirinden güzel şiirleri okudu.

Tokat Valisi Ozan Balcı, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bilime, kültüre ve sanata dost olarak bu faaliyetleri her zaman destekleyeceğiz." dedi.

Programda, Anayasa Mahkemesi Üyesi Doç. Dr. Recai Akyel, AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf BeyazıtMustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin de yer aldı.

KAYNAK : SONDAKİKA
TÜRKİYE TÜRKSOY TİKA DÜNYA-DER Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Türk Dünyası Şairler Buluşması TOKAT Ozan Balcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenler için Türk Konseyi'nde bayraklar yarıya indi
Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenler için Türk Konseyi'nde bayraklar yarıya indi
ÖZBEKİSTAN'DA KARANTİNA İSYANI
ÖZBEKİSTAN'DA KARANTİNA İSYANI