Türk dizileri eşcinsellik yayıyor diyen Özbek imamdan tehditler

9 Mart tarihindeki cuma vaazında Türk dizilerini suçlayan Özbek imam, bu açıklamalarını yayınlayan Ozodlik Radyosu'na tehditler savurdu.
Bu haber 2018-03-12 18:01:36 eklenmiş ve 296 kez görüntülenmiştir.

TAŞKENT (QHA) -

9 Mart tarihindeki cuma vaazında Türk dizilerini suçlayan Özbek imam, bu açıklamalarını yayınlayan Ozodlik Radyosu'na tehditler savurdu.

Hatırlanacağı üzere Özbekistan'ın başkenti Taşkent'in Yunusabad merkez ilçesinde bulunan Mirza Yusuf Camii'nin imamı Rahmatulla Sayfuddinov Türk dizileri hakkında homoseksüellik suçlamasında bulunmuştu. İmam Sayfuddinov'un hedefinde bu sefer açıklamalarını yayınlayan basın kuruluşları vardı.

Özbek imam: Türk dizileri homoseksüelliğe yol açıyor

İmam Sayfuddinov geçtiğimiz hafta Türk dizilerindeki erkekleri hayal eden kadınların çocuklarının eşcinsel olacağını iddia etmişti. İmam 9 Mart cuma vaazında, bu açıklamalarını yayınlayan Ozodlik Radyosu'na tehditler savurdu. Ozodlik Radyosu'nu "Münafıkları Radyosu" olarak niteleyen İmam Sayfuddinov bu radyonun cenazesini kaldıracağını belirterek tehdit etti.

İmam Sayfuddinov kendisinin psiko-genetik uzmanı olduğunu belirterek iddialarının ilmi dayanağı olduğunu belirtti. Ayrıca: "Türk aktörlere aşık Özbek annelerden eşcinseller doğar" başlıklı habere itiraz ederek, "Ben Özbek anaları demedim. Dünyadaki tüm kadınları kastederek dünyanın ahvalini belirttim. Bu ilmi bir gerçektir. Ozodlik'takilere göre bu ilmi mantığa uymamaktadır. Tabii onlar Allah'ın yarattığı insanın maymundan geldiğine inanıyor. İlmi mantığı nerden bilsin o maymun evlatları!" dedi. 

Kendisinin psiko-genetik uzmanı olduğunu vurgulayarak: "Psikogenetik yeni bir ilm. Ben bu alanda mütehassıs biriyim. Ben bu ilmi öğrenip tetkik ve tahkik edip halkımızın, milletimizin, vatanımızın, geleceği için sözler sarfediyorum" dedi. Öte yandan Ozodlik servisi de bu tehditler karşısında yargıya başvuracaklarını duyurdu.

Rahmatulla Sayfuddinov geçen Cuma günündeki (2 Mart) vaazında, "Dünyada hem erkeklerde hem de kadınlarda bir homoseksüellik furyası var. Ayrıca cinsel münasebet sırasında bir erkeğin ve bir kadının başka bir erkek ve kadını hayal etmesi de özendiriliyor. Bugün (Özbekistan'da) halizhazırda hayal ediliyor. Misal kızlar Türk dizilerindeki yakışıklı erkekleri hayal ediyorlar. "Düşümde falanca Türk aktörü gördüm" diyenler toplumumuzda var. Resimlerini bulunduruyorlar. Cinsel münasebet sırasında başka bir erkeği veya kadını düşünenlerin çocukları homoseksüel olur. O münasebette iki değil üç kişi var olduğu sayılır." ifadelerinde bulunmuştu.

QHA


Kaynak : https://qha.com.ua/tr/turk-dunyasi/turk-dizileri-escinsellik-yayiyor-diyen-ozbek-imamdan-tehditler/167531/

ETİKETLER : Özbekistan Türk dizileri Rahmatulla Sayfuddinov Mirza Yusuf Camii din imam Ozodlik Radyosu
Yorumlar
Diğer ÖZBEKİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 11
Dün Tekil 784
Bugün Tekil 759
Toplam Tekil 506841
IP 54.167.15.6
Turanda Bugün Ne Oldu?
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyas? Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2
avcılar evden eve nakliyat eşya depolama evden eve nakliyat firmaları şişli evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat