Ceenbekov, ‘Ulusal Göçebe Oyunları her yıl ülkenin her bölgesinde yapılacak’

BİŞKEK, 21 Şubat 2019 /Kabar/. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, “Göçebe oyunlarını daha çok tanıtmak amacıyla her yıl ülkenin her bölgesinde Milli Göçebe Oyunları’nı düzenleme kararı alındı.” dedi.
Bu haber 2019-02-25 18:56:05 eklenmiş ve 185 kez görüntülenmiştir.

BİŞKEK, 21 Şubat 2019 /Kabar/. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, “Göçebe oyunlarını daha çok tanıtmak amacıyla her yıl ülkenin her bölgesinde Milli Göçebe Oyunları’nı düzenleme kararı alındı.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, dün, 20 Şubat’ta ülkenin Batken bölgesine ziyaret yapan Cumhurbaşkanı, bölge sakinleriyle toplantı düzenledi.

Toplantıda konuşan Ceenbekov, geçen yıl Kırgızistan’da gerçekleştirilen 3. Dünya Göçebe Oyunları’nın üst düzeyde yapıldığını ve etkinliğe yaklaşık 60 ülkeden temsilciler katıldığını hatırlatarak, etkinliğe ev sahipliği yapma sırası Türkiye’ye geldiğini söyledi.

Her yıl ükede Ulusal Göçebe Oyunları düzenleme kararı, oyunların önemini kaybetmemek amacıyla alındığına işaret eden Devlet Başkanı, “Bu Oyunların önemini göz önüne alarak, her yıl Kırgızistan'da Ulusal Göçebe Oyunları yapmaya karar verdik. Bu yıl Oyunlar Talas bölgesindeki Manas Ordo'da yapılacak. Ayrıca, baton ülkemizin diğer bölgeleri tarafından alınacaktır.” ifadelerine yer verdi.


Kaynak : http://kabar.kg/tur/news/ceenbekov-ulusal-gocebe-oyunlar-her-y-l-ulkenin-her-bolgesinde-yap-lacak/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer KIRGIZİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 5
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 665
Toplam Tekil 693510
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2